BursaKart HES Kodu Eşleştirilmesi İçin Son Gün 31 Ocak

bursakart hes kodu eslestirilmesi icin son gun ocak
bursakart hes kodu eslestirilmesi icin son gun ocak

Türkiye genelinde Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında, hastalık riski taşıyan vatandaşların şehir içi seyahatini kısıtlayarak hastalığı yayma riskine önceden önlem almak için daha önce BURULAŞ tarafından yapılan duyuruda, BursaKart’lar ile HES Kodu tanımlama işlemi yapılacağı duyurulmuştu.BURULAŞ tarafından BursaKart’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Bursa’nın toplu taşımasında kullanılan Bursakart’lara HES kodu tanımlamasının 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılması gerektiği belirtildi.

Bursakart HES Kodu Tanımlaması Nasıl Yapılır?

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması veya e-Devlet uygulaması üzerinden HES kodu işlemleri bölümünden ‘HES kodu oluştur’ denilerek kod alınabiliyor.

Ayrıca bir diğer yöntem olarak da cep telefonlarından SMS ile HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023’e kısa mesaj yollayarak HES kodu alınabiliyor.

Alınan HES kodu Bursakart’a Nasıl Tanımlanacak?

Bursalıların Bursakart’ına HES kodu tanımlaması için www.burulas.com.tr adresine girdikten sonra, HES kodu eşleştirme bölümündeki istenen bilgileri doldurması gerekiyor.

Bu bilgilerde T.C. Kimlik No, Ad, Soyad, HES Kodu, Bursakart No, Cep Tel. No ve Mail adresinin yazılmasının ardından onaylanarak ve “Bursakart’ınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi” uyarısını görmesiyle birlikte Bursakart’a HES kodunun tanımlama işlemi tamamlanmış olacak.

Bursakart Kart Numaramı Nasıl Tanımlarım?

Bursakart’ınızda sarı renkli NFC logusu bulunuyorsa, kartınızın arka yüzündeki 04 ile başlayan 12 haneli kart numarasını yazarak ilerleyiniz.

Bursakart’ınızda sarı renkli NFC logusu yoksa kart numarasını girebilmek için son yaptığınız dolum fişindeki (Bayi ve Kiosk dolumu) Kart No veya Kart ID satırındaki 8 veya 14 karakter içeren numarayı yazarak ilerleyiniz.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar