İETT Personelinin Yüzde 19’u Covid-19 Virüsüne Yakalandı

iett personelinin yuzde u covid virusune yakalandi
iett personelinin yuzde u covid virusune yakalandi

Pandemi döneminde İETT personelinin yüzde 19’u Covid-19 virüsüne yakalandı. Çalışanlardan 9 kişi hayatını kaybetti. Pandemi nedeniyle İETT personeli toplam 10 bin 71 gün karantinada kaldı, 48 bin 884 günlük iş kaybı yaşandı.


Covid-19 salgını, tüm dünyada olduğu gibi İstanbul’da da etkisini halen sürdürüyor. Günlük hayatın sürdürülebilmesi için kahraman sağlık çalışanlarının dışında, üstün bir gayretle çalışanlar arasında İETT personeli de bulunuyor. Bu dönemde vatandaşla en fazla temasta bulunan bir konumda bulunan İETT şoförleri de virüs tehdidi altında görevlerini sürdürüyor.

İETT, salgının en başında, yolcuları ve şoförleri korumak için tüm araçlarda şoför kabinlerini şeffaf bir malzeme ile kapladı. Araçların hepsine el dezenfektanları yerleştirildi. Araç içlerinin sefer aralarında da dezenfekte edilmesi sağlandı. Tüm Metrobüs istasyonları düzenli olarak dezenfekte edildi.

Alınan tüm önlemlere rağmen İETT’nin 5 bin 744 kadrolu personelinin yaklaşık yüzde 19’una Covid-19 virüsü bulaştı. Hastalık nedeniyle 8 İETT çalışanı hayatını kaybetti. 1 Mart ile 31 Aralık 2020 arasında virüs nedeniyle İETT personeli toplam 10 bin 71 günü karantina altında geçirdi. Toplam işgücü kaybı 48 bin 884 güne ulaştı. 31 Aralık itibarıyla halen 23 çalışan Covid pozitif, 6 çalışan ise karantina altında. İETT çalışanlarından 124 kişi, risk grubunda oldukları için idari izin kullanıyor.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar