Siemens Mısır Demiryollarıyla Hızlı Tren Anlaşmasına İmza Attı

siemens misir hizli tren
siemens misir hizli tren

Anlaşma, yaklaşık 1000 km’lik bir ağa sahip bir raylı sistemi kapsıyor – ilki, yaklaşık 3 milyar dolar değerinde 460 km’lik bir proje ve 15 yıllık hizmetleri içeren Anahtar Teslimi Mühendislik, Tedarik ve İnşaat projesi. Siemens firması yüksek hızlı ve bölgesel trenler, lokomotifler, demiryolu altyapısı, sistem entegrasyonu ve diğer hizmetleri sağlamak için Mısır Demiryollarıyla anlaşma imzaladı.Ulusal Tüneller Otoritesi, Mısır Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bir hükümet otoritesi ve Siemens Mobilite, yerel şirketler Orascom Construction S.A.E. ile birlikte bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. ve Arap Müteahhitler (Osman Ahmed Osman & Co.) – Mısır’ın ilk yüksek hızlı demiryolu ulaşım sistemini tasarlamak, kurmak ve devreye almak. Ek olarak, Siemens Mobility bakım hizmetleri de verecek. Anlaşma, ilki 460 km’lik yüksek hızlı hat olmak üzere 1000 km’lik bir ağa sahip bir raylı sistemi kapsıyor. Bu ilk yüksek hızlı hattın sipariş değeri 3 milyar dolar civarında.

Mısır’dan Siemens’e hızlı tren projesi siparişi

MoU, Mısır Ulusal Tüneller Otoritesi Başkanı Essam Waly ve Siemens Mobility CEO’su Michael Peter tarafından 14 Ocak 2021’de Kahire’de bir toplantıda imzalandı. Buna, Ekselansları Başbakan Mostafa Madbouly, Ekselansları Mısır Ulaştırma Bakanı Kamel Al Wazir, Siemens CEO’su Joe Kaeser ve Siemens CEO Yardımcısı Roland Busch tanık oldu.
Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Joe Kaeser, “Mısır ile güvenilir ortaklığımızı genişletmekten onur ve gurur duyuyoruz. Ülke için yüksek verimli bir raylı sistem kurarak, Mısır halkını uygun fiyatlı, temiz ve güvenilir ulaşımla destekleyeceğiz” dedi. Siemens AG. “Son derece başarılı olan Mega Enerji projesinden sonra, şimdi bu vizyoner ruhu ortaklarımızla birlikte mobilite sektöründe tekrarlamak istiyoruz.”

Siemens Mobility CEO’su Michael Peter : “Ulaştırma Bakanlığı’nın bu önemli projeyi teslim etmek için bize güvenmeye çalışmasından çok memnunuz. Dijital liderliğimiz ve kapsamlı anahtar teslimi hizmetlerimiz, ülke için bir teknoloji artışı sağlayacak ve yerel işler yaratacak entegre ve son teknoloji yüksek hızlı demiryolu sistemi getirecek. Sistem, yolcu deneyimini önemli ölçüde artıracak ve milyonlarca Mısırlı için seyahat süresini azaltacak, ”dedi.

İlk 460 km uzunluğundaki yüksek hızlı hat, Akdeniz’deki son derece gelişmekte olan El-Alamein şehirlerini Kızıldeniz’deki Ain Sokhna’ya bağlarken, aynı zamanda Yeni İdari Başkent’ten geçecek. Hat, bölgedeki ekonomik büyümeyi daha da artıracak olan yük taşımacılığı amacıyla da çalışacak.

Siemens Mobility, yüksek hızlı demiryolu operasyonlarında dünya lideridir ve 1960’lardan beri Mısır mobilite pazarının önde gelen şirketlerinden biridir. Şirket ayrıca Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yüksek hızlı tren projeleri sunma konusunda geniş deneyime sahiptir.

Projeleri zamanında teslim etme konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip lider bir küresel demiryolu anahtar teslimi proje sağlayıcısı olarak Siemens Mobility, portföy unsurlarını entegre eder ve eksiksiz raylı sistemleri güvenilir ve tek bir kaynaktan sunar. Şimdiye kadar, şirket tüm dünyada yaklaşık 50 anahtar teslimi projeyi başarıyla tamamladı ve birçoğunu planlanandan önce teslim etti. Son projeler arasında, geçen yıl tamamlanan Bangkok’taki Blue Line metrosunun uzatılması ve Kopenhag Hafif Raylı Projesi yer alıyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar