Çorum’u Hızlı Tren İle Tanıştıracak Projenin Çalışmaları Devam Ediyor

corumu hizli tren ile tanistiracak projenin calismalari devam ediyor
corumu hizli tren ile tanistiracak projenin calismalari devam ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak için Çorum’a geldi. Kırkdilim Tüneli Şantiyesini ziyaret edip, Kırkdilim Tünelleri T2 Tüneli Işık Görme Törenine katılan Karaismailoğlu Çorum’u hızlı tren ile buluşturacağız dedi.Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan en önemli güzergahlardan birisi olan Kırkdilim tünelindeki T2 tünelinde ışık görme töreni için Çorum’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Karaismailoğlu, “Çorum’un ulaşım ve iletişim altyapısına 2003 yılından bu yana 5 milyar 274 milyon lira harcama yaptık. 2003’te sadece 59 kilometre bölünmüş yol var iken, bölünmüş yol uzunluğunu 5 kat artırıp, 356 kilometreye yükselttik. Bitümlü sıcak kaplama yol uzunluğunu 406 kilometreye çıkardık. 2003-2020 yılları arasında; Samsun-Ankara Yolu, Kuzey Tetek Aksı, Çorum-Sungurlu ayrımı Alaca Çorum-Yozgat yolu, Alaca girişi, İskilip şehir geçişi, İskilip-Çankırı yolu ile birlikte Saraydüzü-Kargı yollarını bitirdik. Çorum’u bölünmüş yollarla, Samsun, Kırıkkale, Amasya, Yozgat ve Sinop illerine bağladık. Karayolu projelerimize ek olarak, Çorum’u hızlı tren ile tanıştıracak Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale demiryolu projemizin etüt proje çalışmaları da devam ediyor.” diye konuştu.

Dünya tarihinde büyük izler bırakan Hitit Uygarlığı’na başkent olmuş Çorum’un kıymetini bizler de bilmek zorundayızdiyen Karaismailoğlu, 21. Yüzyılda, şehrimizin bu büyük potansiyelini gerçekleştirmek bizlerin vazifesidir. Çorum’un gelecek hedeflerini birlikte istişare edelim, atılacak adımları birlikte atalım. Çorumluların derdini birlikte dinleyelim, ihtiyaçlarını birlikte anlayalım ve en hızlı şekilde bütün eksiklerini birlikte tamamlayalım. Zira, bugüne dek yekvücut halinde, birlikte düşünüp, birlikte hareket ederek elde ettiğimiz başarılarla halkımızın gönlünde taht kurduk’ şeklinde konuştu.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar