Pezük, TÜRASAŞ Eskişehir Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

pezuk turasas eskisehir fabrikasinda incelemelerde bulundu
pezuk turasas eskisehir fabrikasinda incelemelerde bulundu

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, Kuruluşun işyerlerinde incelemelerine devam ediyor. Eskişehir’e giden Pezük, Hasanbey Lojistik Müdürlüğünde incelemelerde bulundu, merkezdeki yük taşımacılığı konusunda bilgi aldı.Pezük, Hasanbey Lojistik Müdürlüğünün ihracat taşımaları için her geçen gün öneminin arttığının altını çizerek,”Yerli sanayicimizin ürünleri, madenlerimiz buradan Çin’e, Avrupa’ya, Rusya’ya kadar ulaştırılıyor. Pandemi sürecinde demiryolu yük taşımacılığı ile ticaretin devamlılığını sağlarken, yük miktarımız da giderek artıyor. Hasanbey Lojistik Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum. Kolaylıklar diliyorum.”

TÜLOMSAŞ,TÜDEMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak kurulan TÜRASAŞ (Türkiye Raylı Sistemler Araçları Sanayii AŞ) Eskişehir Bölge Müdürlüğüne giden Pezük, TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Genel Müdür Yardımcısı İrfan İpşir ve diğer yetkililer ile 2021-2023 iş programı konusunda toplantı gerçekleştirdi.

Fabrikayı da gezen Pezük, Devrim Otomobili Müzesini de ziyaret etti.

Daha sonra Eskişehir Eğitim Merkezini ziyaret eden TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, Eskişehir’in önemli bir demiryolu şehri olduğunun altını çizdi ve merkezin Simülatör eğitimleri ile özellikle faal personelin eğitiminde çok önemli işleve sahip olduğunu belirtti.

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar