Taraftarlara ve Mesleklere Özel Pasta Seçimi

oklava
oklava

Sadece futbol değil diğer tüm sporlar için geçerli olan taraftarlık, aslında takıma olan bağlılığın simgesidir. Taraftarlık bir tutku olup, çocukluk döneminde oluşur. Taraftar kutlamalarında ya da taraftar doğum günü pastası seçilecek olan pasta unutulmaz bir anı olarak tarihe kazınacaktır.Çocukluk döneminde başlayan bu tutku neredeyse bir ömür boyu aynı şiddette devam eder. Taraftar pastası denildiğinde herkesin haklına farklı bir konsept gelir. Özellikle; Beşiktaşlılar için “kara kartal”, Fenerbahçeliler için “sarı kanarya”, Galatasaraylılar için “ultra aslan” vazgeçilmeyen simgelerdir.

Pasta şekili olarak top ya da sporda kullanılan malzemeler seçilebildiği gibi pasta renkleri de takıma uygun olarak ayarlanmalıdır. Sadece pasta değil pasta yanında sunulacak renkli kurabiyeler ya da tuzlularla tam bir maç sonrası kutlama yapılabilir.

Mesleklere Özel Pastalar

Doktor, polis, asker, avukat ve diğer özel mesleklere uygun pasta tasarımları yapılmakta olup, bu pastalar sayesinde arkadaşlarınıza unutulmaz bir doğum günü yaşatmanız mümkün. İşte bazı meslek pastaları önerileri:

  • Avukat Pastası
  • Polis Pastası
  • Asker Pastası
  • Mühendis Pastası
  • Sporcu Pastası
  • Doktor Pastası

Eğer sevgilinizin mesleğine göre pasta seçecekseniz, özellikle onun fotoğrafını sevgili pastası üzerine koyarsanız, etkili bir pasta ile onun gönlünü alabilirsiniz. Butik bir pasta siparişi yapma şansınız yoksa evde pastanızı kendiniz yapabilirsiniz:

Sevgiliniz için doğum günü pastası yapacaksanız ilk olarak kalpli bir pandispanya satın almanız gerekir. Ancak, kalpli pandispanyayı bulmakta zorlanıyorsanız size iki önerimiz var: Birincisi, yuvarlak pandispanyanın iki kenarını kesin ve kalp şekline getirin. İkincisi, kağıttan kalp kalıbı çıkartarak pastayı dikkatli şekilde kesin.

Pastaya kalp şeklini verdikten sonra iç kısmına çikolata sosu, meyveler ve kuruyemişler ekleyin. Ardından pastayı bir standın üzerine yerleştirin. Pastayı döndürerek her tarafının düzgün görünmesini sağlayın. Ardından pastanın üzerine pasta jeli sürün. Pasta jelini hazır olarak alabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Pastanın üzerini kapladıktan sonra en üst kısmına vişne ya da çilek yerleştirebilirsiniz.

 


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar