Türkiye İle Azerbaycan Arasında Ulaştırma ve Heberleşme Alanlarında İşbirliği

turkiye ile azerbaycan arasinda ulastirma ve heberlesme alanlarinda isbirligi
turkiye ile azerbaycan arasinda ulastirma ve heberlesme alanlarinda isbirligi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Azerbaycan Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Rashad Nabıyev ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Görüşmede, iki ülke arasında ulaştırma ve haberleşme alanındaki işbirliği ve ortak çalışma konuları gündeme geldi.

Bakan Karaismailoğlu, 18-21 Şubat 2021 tarihlerinde Türkiye-Azerbaycan Karma Ekonomik Komisyonu 9. Dönem Toplantısı marjında Ar-Ge Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı imzalanacağını ifade etti.

Türkiye-Azerbaycan arasında işbirliği mutabakatı imzalanacak

Görüşmede, iki ülke arasında işbirliği ve ortak çalışma konuları gündeme geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görüşmede yaptığı açıklamada 18-21 Şubat tarihlerinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay ve Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Ali Esedov’un eş başkanlıklarında yürütülen Türkiye-Azerbaycan karma ekonomik komisyonu 9.dönem toplantısı ve işbirliği mutabakatı imzalanacağını ifade etti.

Azerbaycan Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Sayın Rashad Nabıyev’de ziyarette yaptığı konuşmada Azerbaycan ile Kardeş ülke Türkiye’nin ekonomik, ticari, siyasi, askeri ve kültürel işbirliği imkanlarını geliştirme noktasında çalışacaklarını kaydetti. Görüşmede Türkiye ile Azerbaycan arasındaki Ulaştırma ve haberleşme iş birliği projeleri ayrıntılı olarak ele alındı.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar