Armin Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

ARMİN
ARMİN

Armin Elektrik, yurt içi ve yurt dışı piyasalardaki rekabet gücünü, yaptığı işlerdeki kalite politikasından ve müşterilerinin memnuniyetinden alarak, hedeflerini gün geçtikçe büyütüyor. Çatısı altında, alanında öncü olma yolunda ilerleyen inovatif iştirakleri Armco, Rayen, Kolarc ve Armtek’ten sonra, 2020 yılında bünyesine iki yeni marka olan KolmedRobots ile Solarkol’u da katarak, yenilikçi ve sürdürülebilir ilke ile, sektörün öncülüğünü yapmaya tam hızla devam ediyor. Şimdi size sırayla bu iştiraklerden ve yaptıkları işlerden bahsedelim:

ArmcoArmco, demiryolu sinyalizasyon ve iletişim sistemi alanında ulusal ve uluslararası standartlara uygun anahtar teslim çözümler sunan bir firmadır. Ulaşım sistemleri gerek şehir içi gerek şehirler arası ulaşımı en üst düzeyde güvenli ve pratik olarak gerçekleştirmek üzere tasarlanmaktadır. Bu amaçla tesis edilen raylı sistemler, ekonomik oluşu, çevreye duyarlılığı ve hızlı olması ile tercih edilmektedir.

Armco, uluslararası demiryolu pazarında, elektromekanik sistemlerin projelendirilmesi, tedariği, montajı, test ve devreye alınması, bakım hizmetlerinin idame edilmesi faaliyetlerini başarıyla gerçekleştirerek, yerli katma değeri ile proje üretmeyi hedefleyen, farklı alt yükleniciler ve tedarikçilerden kaynaklanabilecek entegrasyon darboğazlarını aşıp, sürdürülebilir taşımacılık sistemlerinin tedarikçisi ve demiryolu sinyalizasyon çalışmalarının önemli bir çözüm ortağıdır.

Şirketin faaliyet gösterdiği coğrafyalarda ulusal ve uluslararası standartlara uygun demiryolu elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon sistemleri alanında anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Sistem mühendisliği kavramını köprü olarak kullanarak raylı sistem işletmecilerinin değişik gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik modellerinin oluşturulmasında proje yönetimi prensiplerine uygun en optimum çözümlere ulaşmakta uzmandır. Detaylar için tıklayınız.

Rayen

RAYEN Proje ve Müşavirlik A.Ş. Demiryolu elektrifikasyon sistemleri alanına tam kapsamda hizmet veren, demiryolu araçlarına havai katener sistemi aracılığı ile elektrik iletimi için en iyi çözümleri sunmaya çalışan bir mühendislik firmasıdır. Elektrik demiryolu hatları temel tasarımından, detay tasarımına kadar için geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası standartlar ve yönetmelikler uyarınca proje özelinde en uygun çözümleri sunarak müşterinin ihtiyaçlarına karşılık vermeyi amaçlamaktadır.

Detaylar için tıklayınız

Kolarc Makina

Deneyimli mühendis kadrosu, uluslararası kalite anlayışı ve yenilikçi vizyonuyla; Güç Elektroniği alanında Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmek hedefiyle, Koloğlu Holding tarafından kurulmuştur. Kolarc Makine, Ark ve Robotik kaynaklarında MIG/MAG – TIG ve MMA uygulamalarında uluslararası standartlarda kalite ve performansa sahip Kaynak Makineleri üretmektedir. %100 yerli sermaye ve milli teknolojiyle ürettilen Kaynak Makineleri, Başta Avrupa olmak üzere dünyanın bütün ülkelerinde kullanılmaktadır.

Sinerjik Pulse özellikli Alüminyum, Bakır, Paslanmaz Çelik ve Düşük alaşımlı çeliklerin kaynağı için 300 adet kaynak programına sahip, tamamen çapaksız kaynak uygulamalarını gerçekleştirebileceğiniz kaynak makinelerimiz, Kaynak bitiminde çapak temizleme işlemine son verirken, Kusursuz ark başlangıcı, kararlı ark performansı ve Yüksek kaynak ilerleme hızı ile sarf malzeme tüketimini azaltmakta uygulama verimliliğini arttırmaktadır.

Kolarc Makine, Yirmi yılı aşkın teknik bilgi birikim ile son derece kolay uygulanabilen kaynak teknolojileri için üretin yapan bir firma. Elle ve Robotik olarak yapılan kaynak uygulamaları için akıllı teknolojiler geliştiren şirket, kaynak üretimini daha verimli hale getirmek için kaynak süreçlerini optimize ediyor.

Sakarya’daki fabrikasında uygulamalı Kaynak ve Satış Sonrası hizmetler eğitimleri de veriliyor. Bulut tabanlı sistemler, otomasyon ve dijitalleşme, kaynak üretiminde de endüstriyel üretimi temelden değiştirdi. Ölçemediğimizi iyileştiremeyiz ilkesi ile, Kaynak teknolojilerinin dijitalleşmesi ve geliştirmesinde öncü bir rol üstlente. Akım, gerilim, tel sürme hızı, enerji ve sarf tüketim miktarları ve daha bir çok kaynak verilerinin toplanması, işlenmesi, analizlerinin yapılması üretim ve kalite süreçlerini iyileştirir. Endüstri 4.0 şirketi olan Kolarc Makine’ye başarılar diliyoruz. Detaylar için tıklayınız

Armtek

Kolin Holding bünyesinde yer alan Armin Elektrik A.Ş.’nin sahibi olduğu şirket01.01.2018 tarihinde üretime başlamıştır. Yıllık 10.000 adet Metal Mahfazalı Modüler Hücre, 4.000 adet Metal Clad ve 2.500 adet Beton Köşk üretim kapasiten sahip olan şirketin ürünleri çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle orta Gerilim Şalt Ekipmanları , Metal Mahfazalı Modüler Hücre , Metal Clad Hücre , Kompakt Trafo Merkezleri , Sekonder Koruma Röleleri gibi ürünleri ile hem ülkemizde hem de yurtdışında önemli bir üretim hacmine sahiptir.

Ankara Temelli ve KahramanKazan’da olmak üzere iki fabrikada üretime devam eden firma, Temelli’de 14.000 metrekare Kazan’da ise 6.000 metrekare toplamda 20.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Detaylar için tıklayınız

KolmedRobots

Kolmedrobots 2020 yılında sektöründe öncü Armin Elektrik A.Ş ve Toneks Medikal şirketleri tarafından Kovid-19 pandemisi sonrasında endüstriyel dezenfeksiyon otomasyon ve robot sistemleri geliştirmek ve bu konularda hizmet vermek için Ankara’da kurulmuştur. KolmedRobots aşağıdaki robot teknolojilerine şimdiden imza atmış bir firmadır:

  • Dezenfeksiyon Robotları
  • Servis Robotları
  • Otel Robotları
  • Refakatçi Robotları

Detaylar için tıklayınız

Solarkol

Solarkol Enerji San. ve Tic. A.Ş. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve %100 yerli sermaye ile geniş bir güç aralığında üretilecek solar invertörlere ilave olarak; global ölçekte üretilen mikro inverter, optimizer üniteleri ( uluslararası yangın yönetmeliklerine uygun), haberleşme cihazları, enerji kalite ölçüm cihazları, ürünlerin içerisine gömülü yazılım teknolojileri ve uzaktan izleme ve kontrol sistemlerinin de Arge tasarım ve üretimleri Solarkol bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Detaylar için tıklayınız

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar