Boztepe Viyadüğü Ortahisar Belediyesine Devredilecek!

boztepe viyadugu ortahisar belediyesine devredilecek
boztepe viyadugu ortahisar belediyesine devredilecek

Trabzon’da tartışmalara neden olan Boztepe Tünelleri ile ilgili flaş bir gelişme ortaya çıktı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Boztepe Viyadüğünün bulunduğu alanın, hem kolonları hem de zemini Ortahisar Belediyesine devredilecek. Bölgenin yeşille uyumlu hale getirilmesini Ortahisar Belediyesi üstlenecek!Trabzon’da yeşili arttırmak için bir çok alanı değerlendiren Ortahisar Belediyesi, bu kapsamda Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Trabzon’da yapılan bir çok yatırımı da değerlendirmeye aldı.

Bu kapsamda, ilk olarak Kanuni Bulvarında park olabilecek alanları gündemine alan Ortahisar Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ile konuyu görüşerek çözüme bağladı.

Karayolları Genel Müdürü Trabzonlu Abdülkadir Uraloğlu ile görüşen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Kanuni Bulvarının bira daha estetik görüntüye kavuşması için, belirlenen 2 alanda çalışma yaptık. Karayolları Genel Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Bu alanların belediyemize tahsisini aldık. 2 ayrı alan için, ayrı ayrı park ve uygulama projeleri yaptık” dedi.

BOZTEPE VİYADÜĞÜ

Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu ile Trabzon’da hala tartışmalara neden olan Boztepe viyadüğünü de görüştüklerini kaydeden Genç, “Boztepe’ye giren o viyadüğün olduğu alanın, hem kolonları, hem de zemini Genel Müdür bize devredeceğini söyledi. O alanları da hem yolun soğuk görüntüsünü ortadan kaldırmak, hem şehir estetiğine uygun hale getirmek, hem de kullanabilecek alanlarda yeşile dönük yatırım yapmak ve halkımızın hizmetine sunmak amacındayız” dedi.

Kaynak: 61saat

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar