İstanbul Metrolarının Dünyadaki Yerini Belirliyoruz

istanbul metrolarinin dunyadaki yerini belirliyoruz
istanbul metrolarinin dunyadaki yerini belirliyoruz

5 kıtada 42 metronun üyesi olduğu uluslararası kıyaslama organizasyonu Nova-CoMET’in düzenlediği Müşteri Memnuniyeti Araştırması’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Metro İstanbul da yer alıyor. Araştırmaya 12 Nisan-9 Mayıs tarihleri arasında www.surveymonkey.co.uk adresinden katılım sağlanabilir.Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistem işletmecisi Metro İstanbul, 26 ülkeden 39 şehirde faaliyet gösteren 42 metronun üyesi olduğu uluslararası kıyaslama organizasyonu Nova-CoMET’in düzenlediği Müşteri Memnuniyeti Araştırması anketinde yer alıyor.

Merkezi İngiltere’de bulunan Nova-CoMET, her yıl düzenli olarak organizasyona üye olan metro işletmelerine yönelik Müşteri Memnuniyeti Araştırması düzenlemektedir. Bu kapsamda eş zamanlı olarak bütün üye metroların yolcularına kullanılabilirlik, erişim kolaylığı, kullanım kolaylığı, yolculuk esnasında bilgilendirme, müşteri hizmetleri, kalabalık, yolculuk öncesi bilgilendirme, güvenilirlik, konfor ve güvenlik konularında sorular yöneltilerek aldıkları hizmetlerden ne derece memnun oldukları ölçülmektedir. Araştırma sonucunda üye metrolar “yolcu memnuniyeti ölçümlemesinde” dünya metroları arasında kendi sıralamalarını görme ve gelişim alanlarını belirleme imkanı bulmaktadır.

Metro İstanbul 2020’de 2’nci olmuştu

Metro İstanbul, 2014 yılından bu yana her yıl düzenli olarak araştırmaya katılmaktadır. 2020 yılında Nova-CoMET’in araştırmasına katılım sağlayan 26 üye metro arasında yüzde 80 memnuniyet oranı elde eden Metro İstanbul, memnuniyet oranı en yüksek 2’nci metro olarak belirlenmişti.

Hizmet kalitesini daha ileri düzeye taşımak ve yolcularının memnuniyet oranını daha da artırmak isteyen Metro İstanbul, bu sene yapılacak araştırmada yine iyi bir sonuç almayı hedefliyor.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar