İzmir Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri Alımı Yapacak

izmir buyuksehir belediyesi itfaiye eri alimi yapacak
izmir buyuksehir belediyesi itfaiye eri alimi yapacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı ilanı yayımlandı. Belediye bünbyesindeki eksikliği karşılamak üzere 100 kişilik boş kadro ile İtfaiye Eri Alımı ilanı yayımlandı.İzmir Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında ve Belediye İtfaiye eri yönetmeliği hükümlerine göre Lise ve Ön Lisans mezunu Memur Alımı yapılacak. En az Lise Mezunu Memur Alımı için adayların KPSS puanına ihtiyacı vardır. Bu kapsamda En az KPSS 60 Puan ile Memur Alımı yapılacak olup mezuniyete göre kadro dağılımı ve Başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

izmir buyuksehir belediyesi itfaiye eri alimi yapacak

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen İtfaiye Eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
  • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

  • 24.05.2021 tarihinden 28.05.2021 tarihi mesai bitimine kadar, Başvuru Formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca İZMİR adresinde mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.
  • Posta ve mail yolu ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar