SERÇE-3 İHA Kara Havacılık Komutanlığında Uçuş Gerçekleştirdi

serce iha kara havacilik komutanliginda ucus gerceklestirdi
serce iha kara havacilik komutanliginda ucus gerceklestirdi

Kara Havacılık Komutanlığı’nda “Yerli ve Millî Teknoloji ile Güçlenen Mehmetçiğin Yaşam Sergisi” gerçekleştirildi. Mehmetçik’in her türlü hava ve arazi şartlarında görevini başarıyla ifa edebilmesi amacıyla Türk savunma sanayii, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı iştirakleri ile Millî Savunma Bakanlığınca yerli ve millî olarak üretilerek arazide kullanılan yaşam alanları, emniyet ve kolaylık tesisleri, kıyafet, koruyucu melbusat, silah, teçhizat ile gıda malzemelerini kamuoyuna tanıtıldı.Sergide tanıtılan sistemler arasında ASELSAN tarafından geliştirilen yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ve rüzgar dayanımı ile tam otonom kullanım özellikleri ile ön plana çıkan SERÇE-3 Çok Rotorlu İnsansız Uçan Sistemi de yer alıyordu. Yapılan sunum esnasında SERÇE-3’ün uçuşu da gerçekleştirildi.

Üs bölgesinin yakın emniyetinin sağlanması maksadıyla SERÇE vasıtasıyla havadan elde edilen görüntüler kesintisiz olarak incelenmekte, böylece üs bölgesine yapılabilecek saldırılara karşı gerekli tedbirler önceden alınmaktadır.

2016 yılı Aralık ayında Savunma Sanayii Başkanlığı (dönemin Savunma Sanayii Müsteşarlığı) ile imzalanan ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyacı SERÇE-1 ve daha sonra geliştirilen SERÇE-2 sistemleri teslimatları gerçekleştirilerek kullanıma sunulmuştu. Daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyaçları için sahadan alınan geri bildirimler ve kullanıcının talep ettiği ilave isterilerin de dâhil edildiği yeni SERÇE-3 sistemi geliştirildi.

SERÇE-3 sisteminin SERÇE-1 ve 2’ye göre haberleşme menzili arttırılarak 10 kilometreye çıkarıldı. Faydalı yük olarak Lazer Mesafe Ölçer eklenen Serçe-3 sisteminin yer kontrol istasyonuna 3 Boyutlu Harita Simülasyonu eklendi.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar