Trafik Sigortası ve Kasko Kapsamında Yer Alan Konular

Trafik Sigortasi Kasko Kapsami
Trafik Sigortasi Kasko Kapsami

Trafiğe çıkmakla zorunlu olan tüm araçların trafik sigortası yapması zorunlu olmaktadır. Her yıl trafik sigortası yenilenmesi gerekli olmaktadır. Trafik sigortası poliçede belirtilen araçların teminat altına alınması ile oluşacak tüm maddi zararların karşılanmasını mümkün hale getirerek araç sahibinin yükünü azaltan bir sigorta çeşidi olmaktadır.

 Trafik Sigortası Kapsamında Yer Alan Konular Nelerdir?Ölüm ve Sakatlık: Poliçede yer alan limite uygun olacak şekilde ölüm ya da sakatlık durumunda kaza ile ilgili olan kişilere maddi tazminat ödenmesi teminatı verilmektedir.

Tedavi Masrafları: Kaza sonucundan hastanede tedavi altına alınan kaza ile ilgili tüm kişilerin hastane ve tedavi masrafları trafik sigortası kapsamında güvence altına alınarak ödenmesi mümkün olmaktadır.

Maddi Hasar: Kaza sonucunda meydana gelen tüm maddi hasarlar poliçede belirtilen limite göre karşılanmaktadır.

Trafik Sigortası Kapsamı Dışında Kalanlar

Sigortalının kendi aracında meydana gelen hasarlar, hareket halinde olmayan araçların hasarları, manevi tazminat talepleri ve benzer tüm konular trafik sigortası kapsamı dışında yer almaktadır.

 Kasko Nedir? Neden Yapılır?

Kasko zorunlu bir sigorta türü olmayan ancak yapılması halinde sigortalıya oldukça avantaj ve teminat sağlayan bir sigorta türü olmaktadır. Poliçede belirtilen aracın kaza halinde tüm maddi hasarlarının teminat altına alınması için faydalı bir sigorta türü olan kasko sigortasının birçok çeşidi mevcut olmaktadır.

 Kasko Çeşitleri Nelerdir?

  • Dar Kasko
  •  Genişletilmiş Kasko
  •  Tam Kasko

Kasko Kapsamında Yer Alan Konular Nelerdir?

Poliçede yer alan araca çarpma ya da aracın başka bir araca çarpması, aracın çalınması ya da yanması sonucunda oluşan tüm maddi hasarlar kasko tarafından teminat altına alınmaktadır. Ayrıca bu konuların genişletilmesi için farklı kasko sigortası çeşitleri mevcut olmakla birlikte araç sahibine oldukça avantajlı imkanlar sunmaktadır.

Diğer hizmetlerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.  Ör: Tamamlayıcı sağlık sigortası

 

 

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar