Ulaştırma Memur-Sen: TCDD’nin Holdingleştirilmesine Karşıyız

ulastirma memur sen tcddnin holdinglestirilmesine karsiyiz
ulastirma memur sen tcddnin holdinglestirilmesine karsiyiz

Genel Yetkili Sendika “Ulaştırma Memur-Sen”, İstanbul’da bölgesel teşkilat toplantısı düzenledi. Genel Başkan Kenan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yıldırım, İbrahim Uslu ve Tümer Gümüş, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Tamtam ve İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Ayhan Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Haydarpaşa’da TCDD, Haydarpaşa ve Tuzla Liman Başkanlıkları ve Ulaştırma Bakanlığı İşyerlerinde Yönetici ve Çalışanları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.İstanbul’daki toplantıya, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yıldırım, İbrahim Uslu ve Tümer Gümüş’ün yanı sıra, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Tamtam ve İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Ayhan Yıldız’ın organizasyonuyla İstanbul ve bağlı çevre illerin İl Temsilcileri, Teşkilat mensupları ve TCDD çalışanları katıldı.

Demiryolu çalışanları, Demiryollarının yeniden yapılandırılması süreciyle ilgili belirsizlikler ve bu konudaki kaygılarını Genel Başkan Çalışkan’a iletmesi üzerine, Çalışkan, konu ile ilgili olarak Demiryolu çalışanlarını bilgilendirdi.

Sendika olarak Memurun iş güvencesiyiz, TCDD’nin Holdingleştirilmesine de karşıyız

Demiryolu çalışanlarının soruları üzerine açıklamalarda bulunan Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Demiryollarının Yeniden Yapılandırma süreci ile ilgili olarak, “2013 yılında kabul edilen 6461 sayılı Demiryolu Serbestleştirme Kanunuyla o dönemde Demiryollarında bir yapılandırma yapılmıştı. 2013 Yılında konuşulan aynı senaryoların şimdi tekrar konuşulduğunu görüyoruz. Ulaştırma Memur-Sen, 2013 yılında olduğu gibi bugün de Memurun iş güvencesidir, dedi.

Çalışkan, Demiryollarında Memurluk rejimi kaldırılamaz, Ulaştırma Memur-Sen gerekirse Demiryolcuların hakları için üretimden gelen gücünü kullanmaktan çekinmeyecektir, diyerek, “Bu sebeple, düşünülen yapılandırmanın Demiryolcuların iş güvencesinden ve kazanılmış haklarından taviz verilmeyecek şekilde planlanması gerektiğini belirtti. “Demiryolcunun İş Güvencesi Kırmızı Çizgimizdir” sözünün altını çizen Çalışkan ayrıca, “Memurlar ve İşçiler TCDD’de 164 yıldır fedakarca yan yana görev almaktadır. Bu istihdam şekli bozulmadan devam ettirilmelidir, TCDD’nin Holdingleştirilmesinden de vazgeçilmelidir”, dedi.

Siyasi ve Bürokratik kanallarla görüşmelerimiz taleplerimiz karşılanana kadar sürecek

Genel Başkan Çalışkan, Sendika yönetimi olarak ilgili kurumların Genel Müdürleriyle Ulaştırma Bakanlığında bir toplantı yaptıklarını, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Vedat Bilgin ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Personel Genel Müdürü Leyla Akıncı ile görüştüklerini, Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’ ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a da Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın eşliğinde bilgilendirme yaptıklarını, son olarak da önceki hafta Çalışma Bakanı ile yapılan KPDK toplantısında da konuyu gündeme getirdiklerini, tüm görüşmelerde muhataplara çalışanların kaygılarını ilettiklerini belirtti.

Çalışkan ayrıca, Demiryolu çalışanlarının ülke genelindeki tüm toplantılarda kaygı ve taleplerini kendilerine ilettiklerini belirterek, çalışanların bu endişe ve taleplerini Siyasi ve Bürokratik makamlara iletmek gibi bir görevleri olduğunu, Demiryolu personelinin iş güvencesinin korunması ve kazanılmış haklarından taviz verilmemesi ve TCDD’nin Holdingleştirilmemesi için bundan sonra da siyasi ve bürokratik makamlarla sonuç alınıncaya kadar görüşmelerin devam edeceğini belirtti.

Bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yıldırım ve İbrahim Uslu, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Tamtam ve İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Ayhan Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Haydarpaşa’da TCDD, Haydarpaşa ve Tuzla Liman Başkanlıkları ve Ulaştırma Bakanlığı İşyerlerinde Yönetici ve Çalışanları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Memur-Sen İstanbul İl Temsilcisi Talat Yavuz ziyaret edildi

Genel Başkan Çalışkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ve beraberindeki teşkilat mensupları, Memur-Sen İstanbul İl Temsilcisi Talat Yavuz’a da bir nezaket ziyareti yaptılar. Genel Başkan Çalışkan, İl Temsilcisi Yavuz ile Sendikal gündem üzerine bilgi alışverişinde bulundular.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar