Demiryollarında Memurluk Statüsü Devam Edecek

demiryollarinda memurluk statusu devam edecek
demiryollarinda memurluk statusu devam edecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ulaştırma Memur-Sen’i ziyaret ederek, Genel Başkan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcılarına Demiryollarındaki yapılandırma sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ziyarette, UAB Personel Genel Müdürü Leyla Akıncı, UAB Strateji Geliştirme Başkanı Yunus Emre Ayözen, UAB Bakan Danışmanı Melih Özyardımcı ve UAB Özel Kalem Müdürü Sinan Güler de Bakan Karaismailoğlu’na eşlik etti.

Bakan Karaismailoğlu, ziyarette yaptığı açıklamada, Ulaştırma Memur-Sen’in daha önce bir deklarasyonla açıkladığı konulara da değinerek,“Ulaştırma Memur-Sen’in talebi üzerine TCDD’de Memurluk rejiminin aynen devam ettirileceğini, Demiryolcuların iş güvencesini aynen koruyacaklarını, zorunlu havuz sistemi getirilmeyeceğini belirtti.

Bakan Karaismailoğlu önümüzdeki sürecin de Bakanlık ve Genel Yetkili Sendika Ulaştırma Memur-Sen arasında istişareler yapılarak yürütüleceğini sözlerine ekledi.

Bakan Karaismailoğlu ayrıca, Ağustos ayında Memur-Sen ve Hükümet arasında yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde de, Ulaştırma çalışanlarının kazanımları için Bakanlık olarak gereken desteği vereceklerini ifade etti.

Genel Başkan Çalışkan ise Bakan Karaismailoğlu’na Sendikamızın ve Demiryolcuların çağrılarına kulak verdiği için teşekkür ederek, “Demiryollarındaki mevcut personel rejiminin; rekabetçi politikalara, kar elde etmeye, çağa ayak uydurmaya ve yeniden yapılandırmaya engel olmadığını,399 sayılı KHK’ya tabi çalışan personelin bu kapsamda çalışmaya devam etmesi, iş güvencesinin, statü hukukunun, memurluk rejiminin korunması, personelin kazanılmış haklarından taviz verilmemesi koşuluyla Demiryollarının gelişimine ve güçlenmesine katkı sunacak, ortak akılla ve istişareyle yürütülecek çalışmaları destekleyeceklerini” ifade etti.

Genel Başkan Çalışkan ayrıca, “Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, Bu yıl yapacağımız Toplu Sözleşme görüşmelerinde vereceği destek için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar