Keçiören Metro Hattında Yazılım Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

kecioren metro hattinda yazilim yenileme calismalari tamamlandi
kecioren metro hattinda yazilim yenileme calismalari tamamlandi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğünce, vatandaşların daha konforlu, güvenli ve hızlı ulaşım sağlayabilmesi amacıyla, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinasyonunda Keçiören Metro Hattında yapılan yazılım yenileme çalışmaları tamamlandı.

2021 Mayıs ayı içerisinde sokağa çıkma yasağı günlerinde yapılan test ve deneme işletmesi çalışmaları sonucunda, Keçiören Metro Hattında yeni nesil sinyalizasyon sistemi yazılımına geçişin; sistem emniyeti ve yolcu güvenliği açısından herhangi bir sorun oluşturmayacağı, başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm taraflarca da teyit edildi.

08 Şubat 2021 tarihinden itibaren OSB/Törekent-Koru Metro Hattında kullanılan yeni nesil sinyalizasyon sistemi, Keçiören Metro Hattında da kullanılmaya başlanacak.

Keçiören Metro Hattında 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü tren servisleri, yeni nesil sinyalizasyon sistemi ile daha güvenli, verimli ve konforlu hizmet vermek üzere vatandaşların hizmetinde olacak.

Sinyalizasyon sistemine geçiş sırasında öngörülemeyen, olumsuz durumlara karşı EGO Genel Müdürlüğü gerekli tüm tedbirler aldı. Ayrıca ihtiyaç halinde otobüslerle ulaşım sağlanacak şekilde bir planlama da yapıldı.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar