Otonom HİSAR A+ Atışlı Testleri Başarıyla Tamamlandı

otonom hisar a atisli testleri basariyla tamamlandi
otonom hisar a atisli testleri basariyla tamamlandi

Türkiye’nin hava ve füze savunmasında önemli görevler üstlenen HİSAR A+ Projesinin Sistemleri envantere girmeye devam ediyor. Atış İdare Cihazı ile koordineli çalışan Füze Fırlatma Sistemleri ve füzelerin envantere girmesini müteakip tek başına görev yapabilmek üzere gerekli tüm alt Sistemleri üzerinde bulunduran Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (Otonom HİSAR A+) de bu atışlı test ile kullanıma alınmaya hazır olduğunu gösterdi.

Otonom HİSAR A+ Atışlı Testleri, Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcilerinin katılımıyla Aksaray Atış Alanında başarıyla tamamlandı. Tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirilen, hava savunma alanında önemli kazanımlar sağlayan HİSAR Projeleri’nde irtifa ve menzildeki artırımlar ile orta irtifa ve uzak menzilde taarruz eden yüksek hızlı hedefin doğrudan vuruşla imhasıyla sistem performansı kanıtlandı.

Otonom HİSAR A+ zırhlı mekanize hareketli birliklerin hava savunma görevini icra edecek. Sistem, zorlu arazi şartlarında hareket etme, hızlı mevzi değiştirme, kısa reaksiyon süresi ve tek başına görev yapabilme kabiliyeti ile ön plana çıkıyor. HİSAR A+ füzesi yüksek manevra kabiliyeti ve çift darbeli motor teknolojisine sahip. Sistem, uçak, helikopter, havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve özellikle silahlı/silahsız insansız hava araçlarına (İHA/SİHA) karşı kullanılmak üzere tasarlandı ve doğrulandı. Günümüz harekât ihtiyacına ve tehditlerine uygun olarak tasarlanan HİSAR A+, ülke hava savunmasında ciddi bir güç çarpanı olacak.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar