Atak Helikopterleri Dostu-Düşmanı ASELSAN’la Tanıyacak

atak helikopterleri dostu dusmani aselsanla taniyacak
atak helikopterleri dostu dusmani aselsanla taniyacak

ASELSAN ürünü IFF Mod 5/S Cevaplayıcı cihaz T129 Atak helikopterine entegre edildi ve testleri tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildi. Güvenlik güçlerinin etkin olarak kullandığı T129 Atak helikopteri, dost-düşman platformları ASELSAN’ın ürettiği cihazla tanıyacak.

T129 ATAK helikopteri Türk Silahlı Kuvvetlerinin taarruz helikopteri ihtiyacını karşılamak amacıyla Türkiye’ye özgü milli kabiliyetler kullanılarak geliştirildi. T129 ATAK helikopterinin performansı zorlu sıcak hava yüksek irtifa görevleri için optimize edilerek, gece ve gündüz koşullarında yüksek manevra ve performans kabiliyeti ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonlarında etkin bir şekilde görev yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı önderliğinde projelendirilen ve muhtelif helikopterler, uçaklar, insansız hava araçları ve gemilerde kullanılan ASELSAN ürünü IFF Mod 5/S cevaplayıcı cihazının, T129 ATAK helikopterine entegrasyonu ve testleri
tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildi. Bundan sonraki ATAK teslimatları özgün ürünümüz IFF Mod 5/S Cevaplayıcı cihazı ile gerçekleştirilecek.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar