Murat Dağı Termal Turizm Merkezinde Bulunan Hamamlar Yenileniyor

murat dagi termal turizm merkezinde bulunan hamamlar yenileniyor
murat dagi termal turizm merkezinde bulunan hamamlar yenileniyor

Ege’nin kış turizminde parlayan yıldızı haline gelen Gediz Muratdağı Termal Turizm Merkezi’nde bulunan hamamların tadilat yapım sözleşmesi imzalandı.

Gediz Belediyesi tarafından Zafer Kalkınma Ajansı destekli olarak Muratdağı Termal Turizm Merkezinde bulunan Koca Hamam ve Hacı Dânâ Hamamlarının tadilat yapım işi için 14.04. 2021 tarihinde ihalesi düzenlenmişti. İhale sürecinin kesinleşmesi ile birlikte yüklenici firma olan Esat Dalyanoğlu ile 26.05.2021 tarihinde yapım sözleşmesi imzalanarak 04.06.2021 tarihinde yer teslimi yapılacaktır.

Konaklama projesi hakkında bilgi veren Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Muratdağı Termal Kayak Merkezinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında belediyemiz ve Zafer Kalkınma Ajansı destekli hazırladığımız projenin yapım sözleşmesini yüklenici firma ile imzalayarak yer teslimini gerçekleşecektir. Hem termal hem de kayak merkezi olma özelliği ile bir ilk olan Murat Dağı yeni yatırımlarımız ile her gün daha da gelişmektedir. Yeni yapılacak konaklama tesisleri, gençlik kampı, teleferik hattı ve bunlara ilave olarak Zafer Kalkınma Ajansı destekli mevcut Koca Hamam ve Hacı Dânâ olarak bilinen hamamlarımızda komple iç ve dış ilave inşaat ve tadilat çalışmaları yapılarak 2021 yılı sonu itibariyle bitirilmesi planlanmıştır.

Kayak merkezindeki tesislerin niteliğinin, kalitesinin ve sayısının her geçen gün arttığını belirten Başkan Akçadurak; Muratdağı, kaplıca, mesire, kayak, doğa, yamaç paraşütü, fotoğraf çekimleri, bitki örtüsü, spor ve kros yarışmaları ile 12 ay cazibe merkezi haline dönüştürülmüştür” açıklamasında bulundu.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar