Rize Artvin Havalimanı Havacılık Sektörü İçin Örnek Bir Proje

rize artvin havalimani havacilik sektoru icin ornek bir proje
rize artvin havalimani havacilik sektoru icin ornek bir proje

İnşaat işlerinin hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Keskin, “Rize-Artvin Havalimanı sadece ülkemiz için değil dünya havacılık sektörü için de örnek bir proje. Başlangıç aşamasından bugüne kadar çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediği havalimanı bölgeye büyük değer katacak. Bölgemizin marka değerini artıracak ve turizme de büyük katkı sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Rize ve Artvin illeri arasında Doğu Karadeniz bölgesine hizmet edecek havalimanının temeli 3 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.

Rize-Artvin Havalimanı projesinde altyapı ve terminal binası, pist ve apronların da bulunduğu üstyapı inşaatı hızlı şekilde sürüyor. Havalimanının planlanan sürede hizmete girmesi için çalışmalar yoğun olarak devam ediyor.

İncelemeler sırasında Keskin ve Eyigün’e Yönetim Kurulu Üyemiz Nejdet Sümbül, AYGM Genel Müdür Yrd. Kerem Yeğnidemir, İşletme Dairesi Başkanımız Kürşad Özer, Trabzon Havalimanı Başmüdürümüz İsa Türkmen, Başmüdür Yardımcımız Mahmut Kuleli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 11. Bölge Müdür Yrd. Bilâl Timur refakat etti.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar