Veyis Ateş Kimdir, Nereli? Veyis Ateş Neden Gündemde?

veyis ates kimdir nereli veyis ates neden gundemde
veyis ates kimdir nereli veyis ates neden gundemde

Veyis Ateş, Twitter’da en çok konuşulanlar arasına girerken, Türkiye’nin Nabzı Özel programının sunuculuğunu üstlenen Ateş’in biyografisi de araştırılmaya başlandı. Peki Veyis Ateş neden gündemde?  Veyis Ateş kimdir? Veyis Ateş aslen nereli? Veyis Ateş kaç yaşında? Ne iş yapar, asıl mesleği nedir?

Abdurrahman Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. Lisansını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi bölümünde tamamlayan Ateş, üniversite yıllarında radyoya ilgi duydu ve Cem Radyo ile radyoculuk alanına giriş yaptı.

Ateş, 2006 yılında TV NET’de çalışmaya başladı, burada Ana Haber sunuculuğu yaptı, Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül’le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu. Radyo ile yakından ilgili olan Ateş, radyoculuk da yaptı. 2013 yılında Habertürk TV’ye transfer oldu ve bir süre sonra Habertürk TV Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Veyis Ateş hayatı ve biyografisi haberimizde.Ateş, 2006 yılında TV NET’de çalışmaya başladı, burada Ana Haber sunuculuğu yaptı, Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül’le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu. 2013 yılında Habertürk TV’ye geçti ve hemen ardından 2016’da Habertürk TV Genel Müdürü oldu. Ateş, 2018 yılında bu görevinden istifa ederek programcı ve yazar olarak hayatına devam edeceğini açıklamıştı.

 

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar