AstroFest 2021 Gökyüzü Tutkunlarını Zirvede Buluşturacak

astrofest gokyuzu tutkunlarini zirvede bulusturacak
astrofest gokyuzu tutkunlarini zirvede bulusturacak
Abone Ol  


Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin prestij etkinliklerinden AstroFest 2021 bu yıl da gökyüzü tutkunlarını zirvede buluşturacak.

Alanında uzman birbirinden önemli bilim insanlarının katılacağı etkinlik, 20-21-22 Ağustos tarihlerinde Uludağ’da yapılacak. Bu yıl etkinlik programında astronomi söyleşileri, teleskopla gökyüzü gözlemleri, atölye çalışmaları, doğa yürüyüşleri, birbirinden eğlenceli ve eğitici bilim gösterileri var.

Uzay’a dair her şey

Çok sayıda gök bilimcinin ve bilim insanının konferans vereceği Türkiye’nin en önemli astronomi etkinliklerinden biri olan AstroFest 2021’e katılanlar, gündüzleri atölye, konferans ve doğa yürüyüşleri ile keyifli zaman geçirmelerinin yanı sıra geceleri de alana kurulan dev teleskoplarla gökcisimlerini inceleyebilecek, Satürn, Jüpiter ve Ay’ı gözlemleyebilecek. Perseid gök taşı yağmuruna tanıklık edecek olan astronomi tutkunları, takımyıldızlarını da görme fırsatı yakalayacak. Bilim, teknoloji ve astronomi alanında birbirinden ünlü isimleri Uludağ’da buluşturacak olan etkinliğe katılmak isteyenler uludagastrofest.com ya da  bursabilimmerkezi.org web adreslerini ve Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin sosyal medya hesaplarını takip edebilirler.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar