Bayramda İETT Seferleri

bayramda iett seferleri
bayramda iett seferleri

İETT bayramda 6 farklı kurban kesim alanına 46 farklı hatla erişim sağlayacak. İETT seferleri 15 Temmuz’dan itibaren Cumartesi tarifesine göre çalışacak. 16 Temmuz Cuma tatil ilan edilmediği için normal iş günü şeklinde çalışılacak. Bayramın 1’inci günü ve Pazar günleri ise Pazar tarifesiyle çalışılacak. Metrobüs hattında ise yine bayramın 1’nci günü Pazar tarifesiyle, 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü günleri Cumartesi tarifesiyle çalışılacak. Seferler diğer günlerde normal tarifeyle yapılacak.

Kurban bayramında İETT’nin 42 hattı ile Avrupa ve Anadolu yakasındaki Alibeyköy, Ferhatpaşa, Kayaşehir, Avcılar Yeşilkent, Sancaktepe Paşaköy ve Pendik Kurnaköy’deki kurban kesim alanlarına gidilebilecek. İETT ayrıca kurban bayramına özel açılan 4 yeni hat ile kurban kesim alanlarına doğrudan seferler de düzenleyecek.

KRB1 hattı ile Ahmet Yesevi’den Kurnaköy kurban pazarına, KRB2 hattı ile Kaynarca’dan Kurnaköy kurban pazarına, KRB3 hattı ile Pendik’ten Kurnaköy kurban pazarına, KRB4 hattı ile Kartal Cezaevi’nden Kurnaköy kurban pazarına doğrudan gidilebilecek.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar