Youtube Abone Satin Al

Youtube Abone Satin Al

Youtube Abone Satin Al

Bir müzik aletini çalıyor olmak sizin için sadece bir hayal mi? Öyleyse şu yaygın deyişi tekrarlayarak başlayalım: “Hayallerle gerçekler arasındaki mesafe, aksiyon almakla aşılır. Bir müzik enstrümanını çalmayı öğrenmenin pek çok faydasını takip eden yazımızda öğrendikten sonra, aksiyon almaya karar verecek kıvama geleceğinizi umuyoruz.

Müzik aleti çalabiliyor olmak vücudunuza pek çok fayda sağlar

Yapılan yoğun araştırmalar göstermektedir ki bir müzik aletini çalabilen çocuklarda, uzun vadede soyut akıl yürütme becerileri daha gelişkin olmaktadır. Müzik aleti çalıyor olmaktan faydalanacak olanlar sadece çocuklar da değildir üstelik. Bu, yetişkinler için de sayısız faydası bulunan bir beceri olarak kabul edilmektedir. Müziğin stresi azalttığı kanıtlanmıştır. Öte yandan üretkenliği arttırır, yaratıcılığı geliştirir ve özgüven inşa eder.

Sadece bir enstrüman seçerek öğrenmeye başlayın ve yaşam kalitenizi nasıl arttırdığını kendiniz gözlemleyin. Hangi enstrümanı seçeceğiniz veya seçtiğiniz enstrümanı çalmayı öğrenmeye nereden başlayacağınızı tam kestiremiyorsanız, Youtube üzerinden uzmanlar tarafından hazırlanmış sayısız yorum ve eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Dilerseniz bu videoları youtube video indir özelliği ile linkine giderek dilediğiniz cihaza indirebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda, hem de ücretsiz olarak, tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Bir müzik aleti çalabiliyor olmak beyniniz için sayısız mucizeler yaratır

Müzik aleti çalmak sizi daha akıllı yapar. Bunu sayısız defa duymuşuzdur. Peki sizce müzik aleti çalabiliyor olmak sadece iyi hissettiren bir aktivite mi yoksa gerçekten de daha akıllı olmakla ilgisi olabilir mi? Bu konuda yapılan tonlarca araştırma mevcut. Hepsinin ortak sonucu ise benzer. Hem müzik dinlemek hem de müzik aleti çalmayı öğrenmek, beynimizin zihinsel kapasiteyi arttırdığı bilinen hormonları daha fazla salgılamasını sağlar. Böylelikle, bir müzik aleti çalıyor olmak sizi daha akıllı, daha güçlü ve gün içindeki tüm aktivitelerinizde daha başarılı kılar.

Müzik sosyalleşme becerilerinizi arttırır

Müzik, gerek iş gerekse arkadaşlık ilişkilerinizde sizi sayısız şekilde güçlendirir ve geliştirir. Nasıl mı? Müzik aleti çalmayı öğrenme sürecinde, bedenin ve zihnin geçtiği aşamalar, bir ilişkide esas olan sözel becerileri edinirkenki ile benzer etkiler yaratır. Buna ilave olarak müzikal eğitim; işbirliği, zaman yönetimi, konsantrasyon ve dinleme kabiliyeti gibi pek çok alanda sizi geliştirir. Tüm bu beceriler ise, iletişim uzmanlarına göre sağlıklı ilişkiler kurabilmekte çok büyük öneme sahiptir.

Müzik duygusal anlamda da size yardımcı rol üstlenir

Müziğin, duygusal anlamda üzerimizdeki etkisinin büyük olduğu şüphesiz bir gerçektir. Bunu bilmek için konunun uzmanı olmak gerekmez. Bazen bir şarkı duyar ve ağlamaya başlayabiliriz. Müzik bu anlamda üzerimizde büyük etki sahibidir. Sizi duygusal anlamda harekete geçiren tüm özel şarkılarınızı her zaman elinizin altında bulundurmak isterseniz 2conv.com/ aracılığı ile Youtube’ dan cihazınıza mp3 olarak indirebilirsiniz.

Buna ilaveten, hayatı boyunca düzenli olarak bir müzik aleti çalan kişilerin; azim, disiplin, sorumluluk gibi hayat boyu hedeflerin başarılabilmesi konusunda büyük öneme sahip becerilerinin daha gelişmiş olduğunu gösteren çok sayıda araştırma vardır.

Hepsinin ötesinde oldukça basit bir gerçek var ki, sadece bu bile tek başına, bugünden başlayarak bir müzik aleti çalmayı öğrenme kararını almamızda yeterlidir. Müzik bize mutluluk verir. Deneyenlerin dediğine göre enstrümanınızı alıp sevdiğiniz ezgiyi tıngırdatmak kadar pek az şey var bu hayatta bizi bu denli memnun edebilen. Hangi enstrümanı çalmak istediğinize karar verdiyseniz Youtube’ dan ilgili pek çok eğitim videosunu ( 2conv.com/tr45/youtube-mp4 ) linkine giderek, kolayca ve ücretsiz bir şekilde cihazınıza indirebilirsiniz.

Müzik dolu günler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar