TCDD Çiğli Halkapınar Banliyö Hattını Yeniliyor

tcdd cigli halkapinar banliyo hattini yeniliyor
tcdd cigli halkapinar banliyo hattini yeniliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, (UAB) Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İzmir halkının konforlu ve hızlı toplu ulaşım hizmetini sağlamak için Çiğli-Halkapınar banliyö hattında yenileme çalışmalarına başladı. Çalışmalar süresince tren seferleri normal tarifesinde hizmet vermeye devam edecek. Türkiye’nin her bölgesinde karayolu, demiryolu yatırımlarını sürdüren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı toplu ulaşımda da şehir merkezlerindeki yatırımlarına devam ediyor.

TCDD, İzmir’e toplu ulaşım hizmeti sunan banliyö hattının Çiğli-Halkapınar kesimini emniyetli ve konforlu bir ulaşım için yeniliyor. Uzun yıllar İzmir halkına hizmet veren banliyö hattında teknik ömrü azalmış yol üstyapı elemanları olan ray, travers ve bağlantı ekipmanlarının değiştirilmesi için çalışmalar sürüyor.

Yaklaşık 15 kilometrelik hattaki çalışmanın kısa sürede bitirilmesi için hızlı yol yenileme makinası ile mevcut hatlardaki ray ve traversleri seri bir şekilde sökülerek, yerlerine yenileri konularak zamandan tasarruf sağlanıyor. 70 personelin görev alacağı yenileme çalışmalarında günde yaklaşık 300 metre yol yenilemesi yapılıyor. Yeni yol en az 20 yıl değişim yapılmadan hizmet verecek.

Anahat, bölgesel ve banliyö trenleri olmak üzere 358 sefer yapılan hatta günde 318 bin yolcu, yılda 60 milyon ton yük taşınıyor. Ulaşımın aksamaması için çalışmalar 5 Temmuz-15 Eylül tarihleri arasında 23.00-06.00 saatleri arasında yapılıyor. TCDD banliyö hattında kesintisiz yolcu taşımacılığı devam ediyor.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar