Kalite İçin Doğru Adres: Protan Turkey

Çatı Yalıtımı
Çatı Yalıtımı

Proton dünya standartlarında uluslararası bir tedarikçi olarak sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alır. 1972 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olan Protan çatı sistemleri ve membran üretiminin yanı sıra en kaliteli çatı kaplamalarının ve membranların da tedarikçisidir. Protan’ın çevre dostu tek çatı kaplama malzemeleri ülkemizdeki yenilikçi ve modern fabrikalarında üretilmektedir. Üretim aşaması Protan’ın en yüksek kalite standartlarının sağlanması konusundaki benzersiz hassasiyeti temelinde yürütülmektedir.

Kalitesi dünya standartlarında tescillenmiş olan Protan ürünleri dünya genelinde büyük ölçekli sanayi yapılarında, su yapılarında, tünellerde, yeşil çatı projelerinde ve daha binlerce farklı projede kullanılır. Protan Norveç merkezli bir endüstri grubu olarak sentetik membran teknolojilerinde bir dünya lideridir. 70 yılı aşan sektörel deneyimi ile ön plana çıka Protan Türkiye içinde gerçekleştirdiği yeni ve modern yatırımlarla yenilikçi ve tüm iklim koşullarına uygun çözümler sağlayan çatı membranları, tünel membranları, teknik tekstil ürünleri, temel, çatı sistemleri, tünel ve maden havalandırma sistemleri geliştirip tedarik ederek küresel pazarların ihtiyaçlarını karşılar.

Kaliteli Membran Kullanımı Yalıtım Uygulamalarının Performansını Artırır

Membran yalıtım uygulamalarının en önemli unsurlarından biri olup başarılı yalıtım uygulamaları yapılması için mutlaka uygun özellikte ve kaliteli membran ürünleri kullanılmalıdır.

TPO membran yalıtım uygulamalarında sıklıkla kullanılmakta olup termoplastik poliolefin esaslı bir karışımdır. Yapısal özellikleri gereği güneş ışınlarına, bitki köklerine, atmosfer koşullarına, üst düzeydeki aşınmalara, delinmelere, yırtılmalara karşı dirençlidir. Oldukça yüksek performanslı bir yalıtım ürünü olan TPO membran uzun hizmet ömrü sunar. Sıcak hava kaynaklarıyla dikiş yapılarak uygulanabilen TPO membran çatı izolasyon ve su izolasyon sektöründe oldukça hızlı büyüme potansiyeli ile dikkat çeker. TPO membran kullanımı sıklıkla tercih edilen yalıtım örtülerinden biri olup pazar payının hızlı bir şekilde artmasının diğer bir deyişle kullanımının sıklıkla tercih edilmesinin temel nedeni uzun süre dayanıklılık özelliğine sahip olmasıdır.

Isı kaynağı kullanılarak kolayca birleştirilebilen TPO membran mekanik sabitleme özelliğinden dolayı beton ve hafif metal çatılarda serbest serilerek de kullanılabilir. TPO membran geniş rulo ebatlarıyla üretildiğinden hızlı ve ekonomik bir şekilde uygulanabilir. Donatı malzemelerinden dolayı yüksek boyutsal kararlılığı ve yüksek yırtılma direnci olan TPO membran yüksek yansıtıcılık özelliği sayesinde yapıların enerji sarfiyatının azaltılmasında da oldukça etkilidir.

Kullanıcıların yalıtım uygulamalarında ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması ve maksimum performans elde edilebilmesi için TPO membran ürünleri Protan Turkey tarafından en son teknolojiyle ve titizlikle üretilir. TPO membranların kimyasal analizinde toksik ham madde bulunmadığından kaynaklanma sırasında duman salınımına neden olmaları söz konusu değildir. Çatıdaki yaşlanma ömrü süresince de TPO membran ürünleri kimyasal salınıma neden olmaz. Bu nedenle TPO membran doğa ve çevre dostu yalıtım malzemelerinden biridir.

protan turkey
protan turkey

TPO membranların en sık kullanıldığı alanların başında hazır paneller, betonarme teras çatılar, hafif metal çatılar ile bahçe ve otopark terasları sayılabilir. Bunlara ek olarak TPO membranların içme suyu tanklarında, bodrum ve tünel gibi yer altı yapılarında, farklı çatı uygulama tekniklerinde de kullanımı tercih edilebilir.

Sektörünün Öncü İsmi Protan Kaliteyi ve Ekonomik Fiyatları Bir Arada Sunuyor

Geniş kullanım alanına sahip olan bir diğer izolasyon malzemesi FPO/TPO membran ürünleridir. Aşınmaya karşı dayanıklılığı ile ön plana çıkan FPO/TPO membran ürünleri ani ve yüksek ısı değişikliklerinde de boyutsal stabilitesini korur. Özel olarak tasarlanan bir hammaddeden üretilen FPO/TPO membran ürünleri herhangi bir katkı maddesi içermez. Bu nedenle yapısal özelliklerini kaybetmeyen FPO/TPO membran ürünlerinin içeriğinde plastifiyan ve klorür olmaması sebebiyle doğa dostu bir yalıtım malzemesi olarak kabul edilirler. FPO/TPO membran ürünleri betonun yapısal bütünlüğünün sudan dolayı tehlikeye girmesinin önlenmesi amacıyla beton kaplama gibi farklı uygulamalarda da kullanılabilir. Korozyonun önemli olduğu suya batırılmış ürünlerde de FPO/TPO membran kullanımı tercih edilebilir. Protan Turkey tarafından en son teknolojiler kullanılarak üretilen FPO/TPO membran ürünleri en yüksek kaliteye sahip izolasyon ürünlerinden biridir. Uygulama kolaylığı, uzun ömürlülüğü ve güvenilirliği nedeniyle alternatiflerine oranla çok daha yüksek performans sağlayan ve sıklıkla tercih edilen bir üründür. Bu özellikleri nedeniyle birçok kullanıcının ilk tercihi olan FPO/TPO membranın pazar payı giderek artmaktadır.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar