6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı TEKNOFEST’te Açıldı

istanbul uluslararasi bulus fuari teknofestte acildi
istanbul uluslararasi bulus fuari teknofestte acildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumunun (TÜRKPATENT) düzenlediği 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nın (ISIF’21) açılışını yaptı. Bakan Varank, “72 tanesi 20 farklı ülkeden olmak üzere 254 buluşun bir manada yarışacağı bir manada da profesyonellerle, yatırımcılarla, girişimcilerle buluşacağı 6. Uluslararası Buluş Fuarı’nın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bakan Varank, açılışını yaptığı 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nı (ISIF’21) uluslararası paydaşlarla gerçekleştirdiklerini belirterek, “Küresel İnvoasyon Endeksi’nde son zamanlarda yaptığımız çalışmalarla Türkiye İhracatçılar Meclisinin görev gücü kurarak bizim Bakanlığımızla sıkı iş birliği sayesinde 10 sıra birden yükseldik. Ülkemiz, Küresel İnovasyon Endeksi’nde 41. sıraya yükseldi ki şimdiye kadar elde ettiğimiz en büyük başarı. Ben ‘ülkemize hayırlı uğurlu olsun’ diyorum. İnşallah bu Buluş Fuarı da yeni girişimlere kapı aralayacaktır.” diye konuştu.

Açılışın ardından Bakan Varank, beraberindekilerle buluşların tanıtıldığı stantları ziyaret ederek, katılımcılardan bilgi aldı. Bakan Varank’a ziyaretinde TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan da eşlik etti.

2016’dan bu yana her yıl dünyanın farklı coğrafyalarından buluşçu, araştırmacı ve yenilikçileri bir araya getiren ISIF, salgın nedeniyle bir yıl aradan sonra 21-26 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜRKPATENT, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı, Avrupa Patent Ofisi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının destekleri ile hayata geçirilen fuarda, büyük çabalar sonucu ortaya çıkarılan buluşların tanıtılması, farkındalık yaratılması, halk-üretici-yatırımcı buluşmasının sağlanması hedefleniyor.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar