Dilatasyon Profil Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

dilatasyon profil nedir ve nerelerde kullanilir
dilatasyon profil nedir ve nerelerde kullanilir

Bina yapımlarıyla ilgili olarak günümüzde pek çok farklı teknik uygulanır ve kullanılır. Bunlardan birisi dilatasyon terimidir. İnşaat sektörüne has bir kelime olan dilatasyon, genişleme anlamını taşır ve binaların hem yapım aşamasında hem de daha sonrasında genişlemesine karşılık belirli alanlarda çeşitli boşluklar bırakılır. Zemine ait olan bu boşluklar, yapısal değişikliklerin olmaması durumlarına karşılık tamamlanan boşluk niteliği taşır. Dilatasyon profili ise yapılan bu boşluklarda kullanılan doldurma profillerdir. Fiziksel bir zararın önüne geçerek en iyi şekilde boşluk kalmasını önleyen, kapatılması konusunda yardımcı olan dilatasyon profiller sayesinde pek çok çeşitleriyle beraber yeni nesil sistemlerde kullanabilir, en iyi şekilde de bina dayanıklılığını sağlayabilirsiniz.

Uzun ömürlü bir bina inşaatında olmazsa olmaz teknikler arasında yerini alan bu boşlukların doldurulması noktasında dilatasyon profillerin çok fazla kullanıldığı alanlar görülür ve bilinir. Buna göre de inşaat sektörüne ait olan yüksek sıcaklıklarla oluşan genleşme karşısında genişleme hareketini bir emniyet olarak bilen ve dilatasyon boşlukların bırakıldığı bu alanlar çelik ve kauçuk profiller olarak oluşturulmaktadır. İsteğe bağlı şekilde birbirinden farklı ölçülerde, kullanılacak alanlara göre üretimi yapılırken bina sağlamlığı açısından da önem arz etmektedir. Yeni nesil bina inşaatlarının neredeyse tamamında bu tip profiller bulunmakta ve yaygın şekilde de kullanılmaktadır. Kaplama altı, üstü, duvar tavan veya alt duvar tavan alanlarına uygun dilatasyon profil çeşitleri kullanılır.

Alüminyum süpürgelikler ise zemin ve duvarın birleştiği alanlarda hatalar varsa bunların kapatılarak zararlı organizma üremesini engelleyen en iyi ürünlerdir. Yüksek kalitede alüminyum olması halinde uzun ömürlü bir üretim işlemini sağlayan, toz boyamada korozyona karşı dayanıklı olan alüminyum süpürgelik çeşitleriyle siz de gümüş, inox, bronz ya da sarı renk çeşitlerinde aradığınız her rengi  çalışmayı istediğiniz marka aracılığıyla bulabilirsiniz.

Ev ya da ofis gibi ortamlar başta olmak üzere hastaneler, çeşitli alışveriş merkezleri veya otel gibi kamusal alanlarda da geniş bir kullanımı söz konusudur. Yaşam alanlarının olduğu ve insana dair olan pek çok alanda alüminyum süpürgelik ve türevlerini görmek her zaman mümkündür. İyi bir marka ile çalıştığınızda, isteklerinize uygun şekilde tercihlerde bulunabilir ve aradığınız modeli de anında bulabilirsiniz.

Söz konusu doğru marka ile kaliteli bir çalışma sergilemek olduğunda Alka Teknik sizlere en iyi hizmeti ve çözümü sunar. Alüminyum süpürgelik modellerinden tutun da pek çok süpürgelik çözümlerinde hem ekonomik hem de göze hitap edecek estetik özelliğinde son derece dayanıklı ve uzun ömürlü ürün kullanım imkanını yaratır. Elektrostatik toz boyaması sayesinde korozyona karşı dayanıklılığını artıran alüminyum süpürgeliklerde herhangi bir sıvı ile temasında olası bir paslanma sürecinin de ortadan kalkması sağlanmış olur. Doğru bir teknik ile beraber üretim süreçlerinde bilindik markaları seçmeniz halinde uzun ömürlü kullanımı da sizlere sunmuş bir çeşitlilikten faydalanmış olursunuz.

 

 

 

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar