Online Psikolog Nedir ve Avantajları Nelerdir?

online psikolog nedir ve avantajlari nelerdir
online psikolog nedir ve avantajlari nelerdir

Ruh sağlığı desteğinin alındığı psikolog ve psikiyatr merkezlerinin günümüzde pandemi süreciyle başlayan süregelen hizmet türleri online olarak çevrildiği bilinir. Günümüz şartları içerisinde Türkiye’de pek çok klinik, çeşitli hizmetlerini online olarak sunmaya başlarken terapi ve psikolog desteğini de almak isteyen bireylere online psikolog destekleri sunmaya başlamışlardır.

Sesli videolu görüşme yapabileceğiniz online psikolog desteği, günümüz koşulları altında anlık mesaj veya videolu görüşe türleriyle gerçekleştirilir. Danışan tarafından interaktif şekilde sağlanan bu hizmette en iyi deneyime sahip doktorlar tarafından güvenli bir şekilde platform kurulmuş olur, size özel şekilde de online hizmet verilir. Burada bireysel olarak danışanlar evli, çocuklu ve aile sahibi ebeveynler olacağı gibi ergen yaşta çocuk ya da genç yaşta bireylerde bu profesyonel destekten her zaman yararlanabilirler.

Pandemi süreçlerinin yarattığı günümüz şartlarında en önemli iletişim yollarından biri de online iletişim olmaya başladı. İletişim çağının bu denli gelişim gösterdiği bu çağda insanlar, artık en iyi şekilde hizmetleri online ortamda da alabilmeyi başarmak istiyorlar. Şehir yaşamı, insanları yalnızlaştıran, evli çiftlerde ise anlaşmazlık sorunlarını beraberinde getiren problemleri yaratan bir yaşama sahip oluyor.

Bazen psikolojik ihtiyaçlara sahip bireysel ihtiyaçlar, tam anlamıyla karşılanmadığında ise insanlarda tatminsizlik ya da eksiklik duygusu ağır basıyor. Bu ve benzer zamanlarda doğrudan iletişim kurmanın gücü adına internet üzerinden bir hizmet alma anlamında İzmir psikolog desteği verebilecek nitelikte online terapi – destek alabilir ve danışan olarak siz de kendi bünyesinde başarılı psikologlar ile birlikte görüşmeler yapabilirsiniz.

Kendi bünyelerinde sahip oldukları platform üzerinden, tamamen danışan gizliliği çerçevesinde yapılan bu görüşmeler ile beraber danışanlar, online terapi platformlarıyla beraber oldukça güçlü bir şekilde uzman bir görüş ile birlikte iletişim kurmuş olabiliyorlar. Yüz yüze terapi ile benzer hizmetleri içeren online terapi desteğinde de fark olmadan yer veya mekan fark etmeksizin çok daha iyi bir şekilde hizmet alınabilmektedir.

Güncel zamanlarda elbette psikoloğunuzun ofisinde bulunarak hızlıca erişebilir ve her zaman iletişimde olabilirsiniz. Ancak konu pandemi ve Covid-19 gibi salgın süreçleri olunca çoğu zaman ulaşımda ya da ikamet etme süreçlerinde zorluk süreçleri olabiliyor. Oysaki güvenilir ve bilindik doktorlar ile online ortamda da fiziksel olduğu kadar uzakta olsanız da görüşebilir, danışan olarak başvurabilir ve iletişimde olabilirsiniz.

Normal şartlar altında coğrafi konumdan dolayı iletişim dahi kuramayacağınız pek çok terapi desteğini online destek sayesinde bir adım daha atmış olup en iyi şekilde de iletişim kurma sürecine kendinizi dahil etmiş olabilirsiniz. Bu aşamada merak edilen İzmir psikolog ücretleri ise genel olarak online da olsa yüz yüze görüşme de olsa büyük fark etmeyecek şekilde değişmemektedir.

Online iletişim ile terapi desteğinin en önemli avantajlarından biri de iletişim kurma konusunda biraz zorluk yaşayan kişilerdir. Bu konuda pek çok açıdan kendinizi daha rahat hissedeceğiniz şekilde alternatif iletişim aracı olarak online iletişim seçebilir ve online psikolog sayesinde de kendinizi rahat hissedeceğiniz ortamınızda, çok daha iyi ve rahat bir iletişim kanalını seçerek görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

 

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar