Sanayi Tipi Su Arıtma

Sanayi Tipi Su Aritma
Sanayi Tipi Su Aritma

Endüstriyel su arıtma sistemleri, fabrika suyunu atık sudan arıtmak için kullanılır. Buna istinaden fabrikaya özel üretilmektedir. Endüstriyel su arıtma cihazlarının kullanımı ve montajı daha zor hale gelmiştir. Endüstriyel su arıtma ekipmanları, içme suyu maliyetini düşürmek isteyenler için oldukça faydalı bir sistemdir. Bu sistemler büyük kapasitelere sahiptir ve genellikle fabrika tipi su arıtma sistemleri olarak adlandırılır. Endüstriyel su arıtma cihazları; endüstriyel su tüketimine ve lokasyona göre montajı yapılan sistemlerdir.

Su tüketiminin fazla olduğu iş yerlerinde kullanılır. Bu su arıtma sistemleri, büyük ölçekli su arıtma sistemlerinden oluşmaktadır. Endüstriyel su arıtma ekipmanları, farklı proseslerin musluk suyunu arıtarak büyük fabrikalar için uygun hale getirir. Endüstriyel su arıtma cihazı ekipmanları, büyük işletmelerde ve endüstrilerde kullanıldığında büyük miktarlarda suyu arıtabilir. Endüstriyel su arıtma cihazı ile arıtılan su 24 saat arıtılarak saf su elde edilir. Bu alanda en çok tercih edilen cihaz ise ‘ters ozmos’ sistemleridir.

Sanayi Tipi Su Yumuşatma Sistemleri

Kumaş yumuşatıcı sistemi endüstriyel sektörde sert suyu yumuşatır. Sert sudaki kireç tabakası enerji ve ısı kaybına neden olur ve ciddi ekipman arızalarına neden olabilir. Bu ekonomizörlerin kullanılması suyun sertliğini önler ve yumuşatma sistemi sağlar. Su yumuşatma sistemi, suyun sertliğindeki sodyum iyonlarını ve suda bulunan magnezyum ve klorür iyonlarını temizler.

Büyük sanayi tesislerinde en yaygın su yumuşatma yöntemlerinden biri olan bu sistemler, tesis ekipmanlarının kireç probleminden etkilenmemesini sağlar. Su sertliğini gidermek için kullanılabilen modern su yumuşatıcılar da kirecin giderilmesine yardımcı olur. Yüksek kaliteli reçine su sertliğini giderir ve sert suyun neden olduğu hasarı önler. Bir su yumuşatıcının fiyatı, kullanım alanına ve uygulamaya bağlıdır. Birçok alana uygun modelleri de bulunmaktadır.

Her geçen gün daha fazla ve farklı özelliklere sahip suyun arıtılması amacıyla geliştirilen endüstriyel/endüstriyel su arıtma sistemlerinin kurulumu ve kullanımı özel beceri ve deneyim gerektirmektedir. Bu nedenle işletmenizde endüstriyel su arıtma sistemi kullanmak istiyorsanız mutlaka bir sektör uzmanına kurulum yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgilere sahiptir ve gerekirse bir uzmana danışılmalıdır.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar