SEO Hizmeti İçin Simur Digital İle İletişime Geçin

simur
simur

SEO hizmeti web sitelerinin değerinin artırılması, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması ve site ziyaretçi sayısının artırılması için yapılan çalışmaların tümünü kapsar. Bunun için yapılması gereken web sitelerinin arama motorlarının kriterlerine uygun bir hale getirilmesidir. Kapsamlı SEO çalışmaları arama motoru kriterlerinin, web sitesinin genel görünümünün ve içeriğinin dikkate alınmasıyla yapılır.

Web siteleri nezdinde yapılan iyileştirme çalışmalarının tümü SEO hizmetlerinin konusunu oluşturur. İnternet üzerinden bilgi ve ürün aranması amacıyla kullanılan arama motorları, web platformlarının en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynakları olma özelliğine sahiptir. Arama motoru sonuçlarında müşterilerin büyük bir çoğunluğu ilk sayfada karşılarına çıkan siteleri ziyaret ederler. Bu nedenle SEO çalışmaları giderek daha önemli bir hale gelmektedir.

SEO hizmeti web sitelerinin ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında çok daha üst sıralarda yer almasını ve bu kelimelere ilişkin arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşılmasını amaçlar. Bu bağlamda web siteleri tüm yönleriyle arama motorlarının kriterlerine uyumlu hale getirilir. Ve kullanıcılara çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilecekleri web platformu sunulmasını sağlar. Diğer bir deyişler SEO hizmetinden web sitelerinin daha anlaşılır, kolay kullanılabilir ve ziyaretçiye aradıklarını verebilecek seviyeye gelmesi konusunda yararlanılır.

Pek çok şirket, e-ticaret firması, blog ya da web sitesi sahibi SEO konusunda profesyonel hizmet almayı tercih etmektedir. Herhangi bir ürünü ya da hizmeti pazarlayan markalar için SEO vazgeçilmez bir unsurdur. Doğru bir SEO çalışması ile pazarlanılan ürünün ya da hizmetin potansiyel müşterilere en hızlı ve doğru şekilde ulaştırılması mümkün olacaktır. Pazarlama faaliyeti gösteren bir web sitesine sahip olunsa dahi şirketin tanınırlığının ve marka değerinin yükseltilmesi aynı zamanda sitenin ziyaret oranlarının artırılması için SEO hizmetinden yararlanılması faydalıdır. Simur Digital bu alandaki faaliyetleri ve profesyonel ekibi ile müşterilerine maksimum faydayı sağlamaya odaklanmaktadır.

SEO Çalışmaları Profesyonel Bir Ekip Tarafından Yürütülmelidir

SEO çalışmaları site içi ve site dışı SEO çalışmaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. SEO çalışmaları web sitelerinin tasarımının ve yazılımının yanı sıra özellikle hali hazırda sahip olunan içerikleri üzerinde yapılan kapsamlı çalışmalardan meydana gelir. Site dışı SEO çalışmaları web sitesi dışından gelen linklerden, görsel materyallerden, sosyal medyadan, forumlardan, bloglardan ve buna benzer çeşitli kaynakların üzerinden siteye ziyaretçi akışının sağlanmasını, sitenin tanınmasını ve kalitesinin artırılmasını hedefler.

Simur Digital bu kapsamda öncelikle SEO danışmanlığı alınmak istenilen web sitesini çeşitli profesyonel araçlardan yararlanarak inceler ve detaylı bir SEO raporu hazırlar. Daha sonra pek çok kriterin göz önünde bulundurulmasıyla bu raporun analizi yapılır. Site üzerindeki ve site dışındaki kaynaklar kullanılarak ne gibi değişiklikler, geliştirmeler ve düzenlemeler yapılacağı belirlenir. Bu işlemler arama sonuçlarında sıralamada görüntülenmek istenilen kelime ve kelime grupları temel alınarak yapılır. Site üzerinde de aynı işlemler yapıldığı takdirde arama motoru botları web sitesini daha sık taramaya, daha çok içeriği arama sonuçlarında göstermeye ve zaman içerisinde belirlenmiş olan kelimeleri ya da kelime gruplarını üst sıralara taşımaya başlar.

SEO Çalışmalarında Hedef Kitle Doğru Belirlenmelidir

Sektöre uygun anahtar kelime analizi yapılırken hedef kitleye uygun aranma hacmi yüksek kelimelere odaklanılır. Belirlenen anahtar kelimeler baz alınarak site içerikleri optimize edildikten sonra URL yapıları güncellenir.

Sektörel rakipler incelenir. Böylece belirli bir dönem içinde organik trafikte meydana gelen büyüme, organik trafiğin ciro üzerindeki olumlu etkisi ve doğru anahtar kelimelerde arama sonuçlarında görünürlük sağlanması amaçlanır.

Rakip analizine bağlı olarak sektörün rekabet oranı incelenerek bu doğrultuda hedefler belirlenir.

Hedef kitleye uygun olacak şekilde ve arama hacimleri yüksek anahtar kelimelere sahip kullanıcı dostu içerikler SEO’ya uygun içerikler olarak değerlendirilir. Bu nedenle web sitesi içerikleri bu şekilde düzenlenmelidir.

Mobil uyumlu web siteleri mobil uyumlu olmayan web sitelerine oranla çok daha üst sıralarda listelenir. Bunun sağlanabilmesi için web sitelerinin mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenmesine özen gösterilmelidir. Aynı şekilde kullanıcı deneyimi esas alınmalı ve site içi etkileşim kontrolleri sağlanmalıdır.

SEO Çalışmalarının Gücünü Göz Ardı Etmeyin

Yapılan düzenlemeler yazılımsal bir sorun ya da güncellemeyle bozulabileceğinden gerçekleştirilen SEO projesi düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Açılış sayfaları, organik trafikteki artışlar, en çok ziyaret alan sayfalar, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık ve yıllık periyotlarda incelenmelidir.

Aynı şekilde site içi kullanıcı davranışları yapılan optimizasyonlar konusunda ipuçları veren en önemli unsurlardandır. Bu nedenle optimizasyonların kullanıcı analizleri doğrultusunda yapılmasına özen gösterilmelidir.

Organik trafik, herhangi bir reklam ya da sponsor ücreti ödenmeksizin doğal bir şekilde arama motoru sonuçlarından web sitesine gelen oturumları tanımlar. Organik trafikteki artışın satışa yansıması;

  • Diğer pazarlama faaliyetleri ile kolay entegre olup verimi ve dönüşümü artırması,
  • Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alınması yoluyla daha çok sayıda müşterinin markayı tanıyarak güvenmesi ve markanın büyümesi,
  • Kullanıcının esas olarak odaklandığı ürünlerin ön plana çıkartılmasıyla dönüşümün artırılması şeklinde olur.
Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar