6 Ekim Günü İstanbul’da Toplu Taşıma Ücretsiz Mi?

ekim gunu istanbulda toplu tasima ucretsiz mi
ekim gunu istanbulda toplu tasima ucretsiz mi

6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu olması dolasıyla ulaşımda karar çıkmış oldu. Gelen son açıklamaya göre İstanbul’daki toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek. Peki 6 Ekim’de İstanbul’da Otobüs, metro, metrobüs bedava mı, saat kaça kadar ücretsiz?

6 Ekim tarihinde kutlanan İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluş gününde her yıl olduğu gibi toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verecek.

Konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan İBB “İstanbul’un işgalden kurtuluşu dolayısıyla 6 Ekim 2021 Çarşamba günü toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek” ifadelerini kullandı.

6 Ekim’de İETT, otobüs, metrobüs, tramvay saat 00.00’dan 23.59’a kadar bedava olacak.

6 EKİM 2021 RESMİ TATİL Mİ, OKULLAR TATİL OLACAK MI?

6 Ekim 2021 resmi tatil değildir. Resmi tatil olmadığı için okullarda da tatil olmayacaktır. Konu hakkında daha önce yapılan açıklamada “6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili olarak okullarımızın tatil olup olmadığı hakkında tereddüde düşüldüğü görülmüştür. 6 Ekim İstanbul’un kurtuluşu ile ilgili planlanan törenler icra edilmekle birlikte aynı gün tüm okullarımız eğitim öğretime devam edecektir.” ifadeleri kullanılmıştı.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar