Adana Metro Projesi Doğmamış Çocukları Bile Borçlandırıyor

adana metro projesi nedeniyle her dogan cocuk borclu dogmakta
adana metro projesi nedeniyle her dogan cocuk borclu dogmakta
Abone Ol  


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Metro’ çağrısı CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Hafif Raylı Sistem Projesi nedeniyle Adanalıların gelirinin büyük bölümünün ipotek altında olduğunu söyledi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunan Dr. Şevkin, “Söz verdiğiniz gibi Adana’da doğmamış çocukları bile borçlandıran raylı sistem kâbusuna bir son verin. AHRSP’yi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredin, masanızda bekleyen 2. etap raylı sistem projesini de onaylayın” dedi.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’ne ilişkin açıklama yaptı. Projenin günümüzdeki borcunun 1 milyar 200 milyon lira olduğunu belirten Şevkin, şöyle konuştu:

“1996 yılında yapımına başlanmış olan Adana hafif raylı sistemi 535 milyon dolara mal oldu. Ancak günümüzde, 1 milyar 200 milyon lira borcu hala devam etmekte. Doğmamış çocuk bile Adana’da metro nedeniyle borçlu olarak doğmakta. Her seçim döneminde Cumhurbaşkanı söz vermiş olmasına rağmen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bunun devrini yapmadı.

“Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Akıncılar-Üniversite-Stadyum 2. Etap Hafif Raylı Sistem Hattına (HRS) ilişkin projelerin fizibilite etütleri teknik ve mali açıdan güncellenerek Cumhurbaşkanı’na sunulmasına rağmen 9 aydan bu yana onaydan çıkmıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin büyük orandaki geliri de raylı sistem nedeniyle adeta ipotek altındadır. Cumhurbaşkanını; söz verdiği gibi Adana’da doğmamış çocukları bile borçlandıran raylı sistem kâbusuna bir son vermeye çağırıyoruz”

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar