AKSUNGUR SİHA Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim edildi

aksungur siha turk deniz kuvvetlerine teslim edildi
aksungur siha turk deniz kuvvetlerine teslim edildi
Abone Ol  


T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir AKSUNGUR Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA)’nın Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim edildiğini Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

TUSAŞ tarafından geliştirilen AKSUNGUR’un 750 kg faydalı yük kapasitesine ve en az 50 saat maksimum uçuş süresine sahip olduğunu vurgulayan Demir testlerin başarıyla tamamlandığını belirtti.

AKSUNGUR MALE sınıfı İHA Sistemi: gece/gündüz her türlü hava koşullarında istihbarat, gözetleme, keşif ve taarruz görevlerini gerçekleştirebilen; EO/IR, SAR ve Sinyal İstihbaratı (SIGINT) faydalı yüklerini ve çeşitli havadan yere mühimmat sistemlerini taşıyabilen Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı İnsansız Hava Aracı sistemi olarak öne çıkıyor. AKSUNGUR, 40.000 feet irtifaya çıkabilen ve 40 saate kadar havada kalabilme özellikleriyle en zorlu operasyonların tamamlanabilmesine imkan veren iki adet çift turboşarjlı dizel motora sahip.

Aksungur

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilen AKSUNGUR konfigürasyonu ile ilgili detaylı bilgi verilmedi ancak Taarruz Konsepti’nin teslim edildiği görülüyor. Üzerinde çalışılan Deniz Karakol konseptinin çalışmaları devam ediyor. Ancak aracın ne zaman teslim edileceği bilinmiyor.

Kaynak: DefenceTurk

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar