Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 25 Sözleşmeli Mühendis Alımı Yapacak

Cevre ve Sehircilik Bakanligi
Cevre ve Sehircilik Bakanligi
Abone Ol  


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çıktığı ilanla 25 Sözleşmeli Mühendis alacağını duyurdu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar tercihlerini 21-26 Ekim 2021 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir.

Başvuru Yapmak isteyen adayların 6 Eylülde 2020’de yapılan 2020-KPSS Lisans sınavına girmiş ve bu sınavdan ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekmektedir.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı

Adaylardan 5 kişi İstanbul, 5 kişi Kocaeli, 3 kişi Tekirdağ, 3 kişi Yalova, 3 kişi Bursa, 3 kişi Balıkesir, 3 kişi de Çanakkale illerinin Taşra teşkilatlarına alım yapacaktır.

Başvuru İçin Aranan Nitelikler

  • Su Bilimleri ve Mühendisliği Lisans Programından mezun olmak.

Özel Koşullar

  • Seyahate ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak.

Başvuru Şartları
Genel Şartlar

Aşağıda eklediğimiz kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, aşağıdaki genel şartları taşımaları gerekmektedir.

  • İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1 (*), 6 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.
  • Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Özel Şartlar

Aşağıda eklediğimiz kılavuzda yer alan pozisyonun karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartların tamamını taşımaları gerekmektedir.

Bu şartlarla birlikte unvanlar itibariyle aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonla ilgili aşağıdaki bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

  • Mühendis pozisyonlarına atanacak şartlara haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır.
  • Sağlık bakımından mühendis olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.
  • KPSS’ye girmiş ve (2020-KPSS Lisans) sonuçlarına göre KPSSP3 puanı almış olmak.
Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar