EGO Cepte Uygulaması Yenileniyor

ego cepte uygulamasi yenileniyor
ego cepte uygulamasi yenileniyor
Abone Ol  


Toplu taşımada kullanılan EGO CEP’TE uygulamasına yönelik yolcu şikâyetleri giderek artıyor. Uygulamanın yenileneceğini belirten EGO Genel Müdürlüğü, “Çalışmaların aralık ayında tamamlanması planlanmaktadır” açıklaması yaptı.

EGO Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle; “EGO CEP’TE uygulaması, Ankara halkına ve Ankara’yı ziyaret eden misafirlerimize Kuruluşumuz EGO Genel Müdürlüğünün hizmeti olan otobüs, Ankaray ve Metro hatları hakkında anlık bilgi vermek, vatandaşlarımızın akıllı cihazlarını kullanarak otobüs hat, durak, hareket saati, yol ve güzergâh bilgilerini kolayca öğrenmelerini sağlamak ve insanların duraklarda geçirdikleri süreyi en aza indirmek amacıyla hayata geçirilmiş bir mobil uygulamadır.

Araç takip sistemiyle entegre çalışan uygulamayla ilgili olarak son zamanlarda vatandaşlarımızın şikayetleri artmıştır. Vatandaş mağduriyetinin giderilmesi ve uygulamanın daha verimli çalışması için Genel Müdürlüğümüzce uzunca bir süredir yapılan çalışmaların sonuna yaklaşılmış ve 2021 Aralık ayında tamamlanması planlanmaktadır.

Kuruluşumuzun, 20.02.2013 yılında E-Kent Geçiş Sistemleri ve Biletleme Teknolojileri A.Ş.’yle yaptığı “Elektronik Ücret Toplama, Araç İçi Yolcu Bilgilendirme, Kamera ve Akıllı Durak Sistemine Ait Sözleşme” ile de entegre edilen uygulamanın, var olan sorunlarının giderilmesi için ilgili firmayla görüşmeler tamamlanmıştır.

Diğer taraftan EGO CEP’TE uygulamasının ara yüzünün yenilenmesi ve kullanımı daha kolay bir tasarım için de çalışmalara başlanılmıştır.”

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar