İBB’den Raylı Sistemler İçin 207 Milyon Euroluk Borçlanma Talebi

ibbden rayli sistemler icin milyon euroluk borclanma talebi
ibbden rayli sistemler icin milyon euroluk borclanma talebi

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), metro projesi ve tramvay araç alımları için 207 milyon 800 bin euro daha borçlanma talebi belediye meclis gündemine geldi

Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında yapılan İBB Meclisi oturumunda gündem dışı konuşmalar ve 114 gündem teklifi ele alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin metro projesi ve tramvay araçlarının alımı için toplamda 207 milyon 800 bin avroluk bir borçlanma talebi belediye tarafından meclise sunuldu. Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde meclis 1. Başkan Vekili Zeynel Abidin başkanlığında gerçekleştirilen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclisi oturumunda yapılan gündem dışı konuşmalar arasında bugün 114 adet gündem konusu teklifi ele alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi finansman Müdürlüğünün teklifine göre Kaynarca-Pendik-Tuzla Metro Hattı ile Sabiha Gökçen Havalimanı raylı sistem bağlantısı arasında yapılacak projelerde kullanılmak üzere 150 milyon avro artı KDV ile birlikte dış borçlanma talebi meclis gündemine sunuldu. Bunlara ek olarak da finansman Müdürlüğü’nün teklifinde yine 34 adet tramvay araç alımı için de 57 milyon 800 bin avro artı KDV dışı borçlanma talebi meclise sunulduğu, toplamda 207,8 milyon avroluk borçlanma talebi görüşülmek üzere komisyonlara gönderildi.

Özellikle son dönemlerde bozulan halk otobüsleri sebebiyle araçlara yapılması gereken bakım ve onarım ihalelerini incelemek adına İETT araç alım ve bakım işleri incelemesi ve araştırma komisyonu kurulması ile ilgili Eylül ayında gerçekleştirilmiş olan Meclisten geçen kara ile geçen sefer yapılmış olan mecliste de kabul edilen Beykoz’da millet bahçesine ilişkin imar planı tadilatları ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yeniden görüşülmek üzere meclis gündemine iade edildiği açıklandı. Bunlara ek olarak da Eylül ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında reddedilen önlem ve denetim itfaiye Şube Müdürlüğü isimli yeni bir birim kurulması maddesi de yine İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yeniden görüşülmek üzere meclise iade edilen maddeler arasında yer aldı.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar