İzmir Metro Çalışanlarından Grev Kararı

izmir metro calisanlarindan grev karari
izmir metro calisanlarindan grev karari

İzmir’de Metro ve tramvayda görevli 627 çalışanı kapsayan sözleşmenin görüşmesi, şirketin yetkilendirdiği Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası ile Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası arasında yürütülüyordu.

Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamdullah Giral, işveren sendikasıyla görüşmenin 6 Temmuz’da uyuşmazlıkla sonuçlandığını, resmi arabulucunun da katıldığı toplantılarda sonuç alınamadığını, kanun gereği kararı astıklarını söyledi.

Talepleri için 627 Metro çalışanı ile hak arama mücadelesini sürdüreceklerini söyleyen Giral, grevin başlayacağı gün ve saatin daha sonra duyurulacağını belirterek, şunları söyledi: “Emeğimizin karşılığını, evimizi geçindirebileceğimiz ve insanca yaşayabileceğimiz ücretleri istiyoruz. Amacımız ne kendimizi ne de İzmir halkını mağdur etmek. Tunç Soyer başkanımızdan tek isteğimiz 21 yıldır düşük ücret politikasıyla emek sömürüsü yapan METRO A.Ş. yönetimine artık ‘Dur’ demesidir. METRO A.Ş. yönetimi olumlu bir sonuçla dönüş yaparsa grev halayı çekmek yerine iyi bir toplu sözleşme için kutlama halayı da çekeriz. Sendika olarak üyelerimizin taleplerinin arkasındayız, kabul edilene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.”

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar