Kırıkkale Ekspresi Seferleri Neden Başlamıyor?

kirikkale ekspresi neden faaliyete gecmiyor
kirikkale ekspresi neden faaliyete gecmiyor
Abone Ol  


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, demir yolu yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle seferleri kaldırılan Kırıkkale Ekspresi hakkında açıklama yaptı. Önal, “Seferlerin yeniden başlayıp ya da başlamayacağını Kırıkkale halkı merak ediyor” dedi.

GÜNLÜK GELİŞ GİDİŞ YAPIYORLAR

Milletvekili Önal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Kırıkkale ilimiz 2020 yılında 278.703 nüfusa sahip olup, bir bu kadarda çalışma şartları nedeniyle Türkiye’nin farklı illerinde ikamet eden Kırıkkaleli hemşerilerimiz bulunmaktadır. 42 ili birbirine bağlayan vilayetimize komşu illerde çalışmakta olan pek çok hemşerimiz bulunmaktadır. Aileleri Kırıkkale’de yaşayan Ankara, Çankırı, Kırşehir gibi illerde çalışan Kırıkkaleli hemşerilerimiz kimi zaman kişisel araçları ile kimi zaman ticari ulaşım araçlarını kullanarak, günlük gidiş geliş yapmaktadırlar.”

HALEN SEFERE KONULMADI

“2007 yılı öncesinde hizmet vermeye başlayan ve 2016 tarihine kadar Ankara-Kırıkkale arasında pek çok çalışana hizmet vermiş olan Kırıkkale EKSPRESİ, çalışanların bütçesi açısından oldukça ekonomik olması nedeniyle fazlaca tercih edilen bir ulaşım aracı idi. Ancak daha sonra demir yolu yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle seferleri kaldırılan Kırıkkale EKSPESİ yıl 2021 olmasına rağmen halen sefere konulmamış ve hizmete başlamamıştır. Kırıkkale EKSPESİ’nin yeniden hizmete alınıp alınmayacağı ve seferlerle başlayıp başlamayacağı tüm Kırıkkale halkı tarafından merak edilmektedir.”

KAÇ YILINDA KALDIRILDI?

“Bu nedenle;

  1. Kırıkkale-Ankara arası hizmet veren Kırıkkale Ekspresi kaç yılında kaldırılmıştır? Ne sebeple kaldırılmıştır?
  2. Demiryolu yenileme çalışmaları tamamlanmış mıdır? Çalışmalar ne aşamadadır?
  3. Kırıkkale EKSPRESİ seferlerine yeniden başlayacak mıdır? Bunun için bir takvim belirlenmiş midir?
  4. Kırıkkale EKSPRESİ tekrar sefere konulmayacak ise sebebi nedir?”
Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar