Konya Karaman Hızlı Tren Hattının Önümüzdeki Ay Açılması Planlanıyor

konya karaman hizli tren hatti ne zaman acilacak
konya karaman hizli tren hatti ne zaman acilacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Konya-Karaman hzılı tren hattını önümüzdeki ay içerisinde açmayı planladıklarını söyledi.

A Haber’de canlı olarak yayınlanan özel röportajda Bakan Karaismailoğlu, açılışı yılan hikayesine dönen ve verilen hiçbir tarihte bir türlü açılmayan Karaman-Konya Hızlı Tren hattının açılışı için son hazırlıkların yapıldığını ve Kasım ayı içerisinde bu hattı yolcu ulaşımına açmayı hedeflediklerini söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, “Demiryollarına aslında çok erken başlamışız. Son 19 yılda demiryollarına çok büyük yatırım yapıldı. Ülkemiz hızlı tren ile tanıştı. 50 milyonun üzerinde vatandaşımız demiryolu ile seyahat etti. Burada amacımız, hızlı demiryollarını ülkemizin bütün kesimlerine dağıtmak. Ankara-İzmir, Konya-Karaman, Ulukışla-Niğde, oradan Mersin’e ineceğiz. Lojistik çalışmalarımız kapsamında ülkemizin her tarafını demiryolları ile örme gibi bir amacımız var. Paris Anlaşması, egzos-emisyon ve nötr karbonların konuşulduğu ortamda demiryollarının olmaması imkansızdır” dedi.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar