Son Teknoloji Fiber Lazer Kesim Makinesi

i Lazer
i Lazer

Lazer kesim makinesi ülkemizde ve dünyada birçok alanda kullanılan son derece önemli makinelerdir. Lazer kesim makinası deyince aklımıza ilk gelen mekanizmalardan biri de fiber lazer kesim makinesidir. Fiber lazer kesim makinesi fiber lazer üreticiyi ışık kaynağı olarak kullanılan lazer kesim makineleri arasında yer almaktadır. Fiber lazer kesim makineleri lazer ışını ile yüksek enerji ve yoğunluk oluşturarak kesim işlemini yapmaktadır ve dünyada hızla geliştirilen bir makine çeşididir. Bu makine kesim işlemini ultra ince bir oda odaklanarak gerçekleştirmektedir. Fiber kesim makinesi birçok alanda kullanılmaktadır. Fiber lazer kesim makinesi farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Bu makine karbondioksit lazer kesim makinelerinde kullanılan lazer kaynaklarından daha farklı bir çalışma prensibine sahiptir.

Fiber Lazer Kesim Makinesi Kullanım Alanları

Fiber lazer kesim makineleri üzerlerinde doğada nadir bulunan iterbiyum neodimyum tulyum gibi elementleri barındırmaktadır. Bu elementler sayesinde fiber lazer kesim makineleri devamlı olarak ışık yükseltmeyi sağlayan katkılı fiber yükselticiler ile birlikte hareket eder. Aynı zamanda fiber lazer güç kaynağı sağlayan roman saçması veya 4 dalga karışımı gibi kaynaklarda bulunur.

Lazer kesim makinesi genel anlamda paslanmaz çelik alüminyum pirinç altın gümüş bronz gibi metalleri markalama işlemi yapılacak iken kullanılır. Öte yandan yine fiber lazer kesim makineleri ayrıca deri kauçuk ve plastik malzemeler üzerinde de kalıcı bir markalama sistemi yapabilen özellik taşır. MVD ülkemizde bu alanda faaliyet yürüten lider kuruluşlardan biridir. Firma 1950 yılında ilk kadayıf makinesini hayata geçiren bir babanın başarılı bir oğlunun yürüttüğü ve bayrağı başarı ile devraldığı bir kuruluştur. Kuruluş makine çeşitliliği ve sürekliliğinin devamlılığını sağlamayı amaçlar. Firma Dünya üzerinde yaklaşık olarak 90 ülkeye hizmet sunar.

Ürünü İncelemek İçin https://www.mvd.com.tr/tr/urunler/fiber-laser-ilaser Adresini Ziyaret Edebilirsiniz.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar