Üst Arama Dedektörü ve X Ray Cihazları

ust arama dedektoru ve x ray cihazlari
ust arama dedektoru ve x ray cihazlari

Üst arama detektörü sistemi nedir?

Ust arama detektoru sistemi nedir

Üst arama detektörleri içeresinden geçen kişini üzerinde metal olup olmadığını algılayıp ses ve yan kollarındaki led ışıkları sayesinde tarama yapmamıza yardımcı olan cihazdır.

Piyasada kapı dedektörü olaraktan adlandırılır. Yan tarafında bulunan ayaklar sayesinde insan vücudunu eşit parçalara böler hangi noktada metal varsa oradan led ışıkları yanarak sinyal verir. Çoğunlukla üst arama detektörlerine entegre çalışan el detektörleri boy detektörünün içinden geçen kişiyi hassas tarama yaparak üzerindeki metali bulmamız sağlar.

Kapı dedektörü kullanım alanlarının ciddi kısmı tehlikeyi önceden fark edip kişi üzerindeki silah, bomba, bıçak gibi nesneleri tespit eder ve hızlı müdahale şansı verir.

PERKOTEK ŞİFRELİ KAPI KİLİDİ SİSTEMİ

PERKOTEK SIFRELI KAPI KILIDI SISTEMI

Kapı yetkilendirme geçiş cihazları nelerdir?

Kapı yetkilendirme geçiş kontrol sistemleri kararlaştırılmış alanlara giriş yetkisi olan kişilerin girişlerine yetkisi olamayanların ise girişlerinin engellenmesi amacı ile kullanılan teknolojik bir güvenlik otomasyonudur. Bu otomasyon ile giriş izni olan kişilerin önceden belirlenerek geçiş yapabilmelerini sağlar. Yaygın olarak kullanılan bu sistemin kullanımı oldukça basittir.

Kapı yetkilendirme sistemlerinde kullanılan ürünler iç ve dış ortamlarda kullanıma uyumlu olması ile birlikte güvenlik ve teknolojinin üst seviyelerde tutulduğu ürünlerdir. Şifreli kapı kilidi cihazlarının birincil amacı yabancı kişilerin giriş çıkışlarını kontrol altına alarak bulunduğu yeri güvenli hale getirmektir.

Kapı yetkilendirme geçiş sisteminin özellikleri nelerdir?

Kapı yetkilendirme geçiş sistemlerinin en belirgin özelliği bulunduğu yerdeki ortama şık tasarımı ile giriş çıkışlarda güvenli bir geçiş oluşturmaktır. İşyerlerin de plazalar da ecza depoların da bankalar da devlet kamu kurum ve kuruluşların da ve buna benzer yetkilendirme yapılabilecek tüm bölgelerde kullanılabilir. Yüz tanıma, parmak izi kart ve şifreli ürünler ile beraber kullanılarak kapı yetkilendirilmesi yapılır. Bu yetkilendirme için yazılım kullanılmaktadır. Kullanılan bu yazılım ile yetkilendirme verilecek kişilerin kaydı yapılır.

OTEL KAPI KİLİT SİSTEMLERİ

Otel kapı kilit sistemleri nelerden oluşur?

Otel kapı kilit sistemleri daha çok turizm sektöründe kullanılması ile birlikte gerek görülmesi durumunda ofis oda plazalar gibi birçok alana uyumlu bir biçimde kullanılabilmektedir.

Turizm sektöründe eskiden kullanılan anahtar sisteminin ve bu sistemin getirdiği sorunların oluşmasını engelleyen bir sistemdir. Otel Kapı kilidi cihazları herhangi bir alt yapı gerektirmeyen içeresindeki pil ile çalışan kapı kilitleridir.

Günümüz toplumunda meydana gelen güven probleminde kaynaklı gelişen koruma içgüdüsünün bir sonucu olarak ortaya çıkan bu teknoloji beklenilen karşılığı sağlamıştır. Küçük ölçekli ve büyük ölçekli olmak üzere tüm işletmelerde farklı alalarda güvenlik önlemi olarak kullanılan Otel kart sistemi günümüzde bir güvenlik prosedürü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaşanacak olan teknolojik gelişmeler ile uyum sağlayacak olan otel kapı kilitleri teknolojik görüntüsü ve modern tasarımı ile bulunduğu ortama şıklık katarak işletmenizdeki göz konforunu sağlamış olur.

 

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar