BAYKAR ile NETA İletişim Çözüm Ortaklığı Sözleşmesi İmzaladı

BAYKAR ile NETA İletişim Çözüm Ortaklığı Sözleşmesi İmzaladı
BAYKAR ile NETA İletişim Çözüm Ortaklığı Sözleşmesi İmzaladı
Abone Ol  


Baykar Savunma ile Neta İletişim arasında, AKINCI TİHA Sistemi “Yüksek Frekans Hava ve Yer Data Link Anten Sistemleri” çözüm ortaklığı sözleşmesi imzalandı. İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Saha Expo 2021 fuarında Baykar Program Yönetim ve Sistem Mühendisliği Direktörü Sn. Oğuz ALABAY ve Neta İletişim Genel Müdürü Murat Sengiz tarafından sözleşme imzalandı.

NETA İletişim, telemetri, GNSS, FTS, havadan ve yer veri bağlantısı ve uydu iletişiminin geniş bir uygulama yelpazesine sahip, özellikle anten ve RF ürünleri konusunda uzmanlaşmış bir tasarım ve üretim şirketidir. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı katılım ve destekleriyle düzenlenen, Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışın ve bağımsız üretim gücünün sergilendiği uluslararası bir platformdur. Yüksek teknolojiye sahip ürünlerin sergilendiği SAHA EXPO’da savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ilk kez tanıtımı yapıldı.

Expo 2021’de Baykar Savunma tarafından insansız savaş uçağı (Muharip İnsansız Uçak Sistemi-MİUS), Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı, Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı’nda kullanılacak ekipmanlarla ilgili birçok anlaşmaya imza atıldı. ASELSAN ile CATS Elektro-Optik Sensör Sistemi Sözleşmesi imzalandı. Bunun yanı sıra MİUS (Muharip İnsansız Uçak Sistemi) projesi kapsamında Ukrayna’nın önde gelen firmalarından Ivchenko-Progress ile AI-322F Turbofan Motor Tedarik ve AI-25TLT Turbofan Motor Entegrasyon sözleşmelerini imzalandı

Kaynak: DefenceTurk

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar