DHMİ’de Rekor Maaş Promosyonu: 17.000 TL

DHMIde Rekor Maas Promosyonu TL
DHMIde Rekor Maas Promosyonu TL
Abone Ol  


DHMİ maaş promosyonu ihalesi, DHMİ Genel Müdürlüğü Yöneticileri, Genel Yetkili Sendika Ulaştırma Memur-Sen Yöneticileri ve İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank ve Vakıfbank temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. İhaleyi 23. turda 17.000 TL promosyon veren Vakıfbank kazandı.

Ulaştırma Hizmet kolunda Genel Yetkili Sendika Ulaştırma Memur-Sen, hizmet kolu çalışanlarına güçlü kazanımlar elde etmeye devam ediyor. Toplu sözleşme görüşmelerinin ardından Maaş promosyonu ihaleleri ile kazanımlar sürüyor.

Son olarak, DHMİ Genel Müdürlüğü binasında yapılan “Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü personeli maaş promosyonu” ihalesinde rekor rakama ulaşıldı.

İhale öncesinde ihale şartnamesi, Genel Başkan Kenan Çalışkan başkanlığında Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Murat Olgun ve Tümer Gümüş, DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Enes Çakmak ve Mali İşler Daire Başkanı Özcan Durukan ile birlikte çalışılarak, personel lehine bir rakam çıkması ve rekabet oluşması için yeniden düzenlendi.

Bu süreçte ayrıca, Genel Başkan Çalışkan, tüm bankalara çağrı yaparak banka yöneticileri ile Sendika Genel Merkezinde birebir görüşmeler yaptı ve ihaleye katılmalarını sağladı.

9 Kasım 2021 Salı günü yapılan DHMİ Genel Müdürlüğü personeli maaş promosyonu ihalesinde ise 17.000 TL’lik promosyon rakamına ulaşıldı.

İhaleye, İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank ve Vakıfbank katıldı. 23 tur süren artırma teklifleri sonrasında diğer bankalar artırma sürecinden çekilirken, Vakıfbank 17.000 TL ile en yüksek teklifi veren banka olarak ihaleyi kazandı.

Genel Başkan Çalışkan, ihale toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Promosyon ihalesi sürecinde ve ihale esnasında ciddi emek sarf eden ve personel lehine tavır alan DHMİ Genel Müdür Yardımcımız ve Komisyon Başkanımız Enes Çakmak Bey’e, Mali İşler Daire Başkanımız Özcan Durukan Bey’e, Şube Müdürümüz Gürkan Toraman Bey’e ve Mali İşler Dairesi personeline teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, ihale sürecindeki çağrılarımıza olumlu yanıt vererek ihaleye katılım gösteren tüm bankaların yöneticilerine de teşekkür ediyoruz, elde ettiğimiz 17.000 TL promosyon meblağının da tüm DHMİ personeline hayırlı olmasını ve güzel günlerde harcamalarını diliyoruz”, dedi.

DHMİ Genel Müdürlüğü personeli maaş promosyonu ihalesi, 5 yıllık süreyi kapsayacak ve Mart 2022 ve Mart 2024 tarihlerinde iki taksitte ödenecek.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar