Milli Siber Güvenlik Zirvesi Ankara’da Başlıyor

Milli Siber Güvenlik Zirvesi Ankara’da Başlıyor
Milli Siber Güvenlik Zirvesi Ankara’da Başlıyor
Abone Ol  


Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, 22-24 Kasım tarihlerinde Siber Güvenlik Haftası kapsamında, Congresium Ankara’da Millî Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı düzenliyor.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde projelerini yürüten Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, bu yıl ikincisi düzenlenen Siber Güvenlik Haftasını Ankara Congresium’da organize ediyor. Devletin üst düzey karar vericilerinin bir araya gelerek son dönemdeki ekosistemi yakından görebilecekleri, siber güvenlik teknolojilerini ve kapasitesini yakından takip edebilecekleri bu etkinlikte ülkemizin siber güvenlik stratejileri ve yol haritası belirlenecek. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesinin üye firmaları siber güvenlik ürünlerini hâlihazırda 169 ülkeye ihraç ediyor. Ayrıca Türkiye’nin bölgede oynadığı teknolojik liderlik pozisyonu gereği bilişim ve siber güvenlik ürünlerinin de yakın dönemde ihracat hacminin artacağı öngörülüyor. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesine üye 200 firma tarafından geliştirilen uçtan uca tüm katmanlarda başarılı bir şekilde çalışan 300 siber güvenlik ürünü, 400’ün üzerinde hizmet ve eğitimlerle Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Türkiye’nin yanında.

Yerli Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Ödülleri sahiplerini bulacak

Millî Siber Güvenlik Zirvesi, 22 Kasım Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak açılış töreninde, T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Savunma Sanayii Başkanı Prof. İsmail Demir, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirilecek. Konuşmaların ardından, Yerli Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Ödülleri sahiplerini bulacak. Zirve, fuar açılışının ardından stant ziyaretleriyle devam edecek. Fuar üç gün boyunca 09.00- 18.00 saatleri arasında halka da açık olacak.

Etkinliğin ilk gününde gerçekleştirilecek olan Millî Siber Güvenlik Zirvesi, yalnızca ülkemizde değil, global pazarda da başarılara imza atan Picus’un kurucu ortağı Volkan Ertürk ve ortaklarının başarı hikayesiyle devam edecek. Ardından NATO Muhabere ve Bilgi Ajansı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Göksel Sevindik konuşma yapacak. Zirve, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkan Yardımcısı Yavuz Emir Beyribey’in moderatörlüğünde, sektör temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı Global Olup Millî Kalabilmek/ Millî Olup Globale Açılmak konulu panel ile devam edecek, ardından Havelsan Siber Güvenlik Direktörü Mert Özarar Siber Güvenliğin Millî Güvenliğe Entegrasyonu konusunda katılımcılar bilgilendirilecek.

Kamu ve özel sektör temsilcileri konuşmacı olarak yer alacak

Etkinliğin ilk günü, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Dairesi Başkanı Muhammet Sami Ulukavak moderatörlüğünde, sektör temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı Eski Oyun Yeni Kurallar konulu panel ile son bulacak. Millî Siber Güvenlik Zirvesinin ikinci günü 23 Kasım saat 09.30’da Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker’in konuşmalarıyla başlayacak ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Millî Teknolojiler Genel Müdürü Zekeriya Coştu’nun konuşmalarıyla devam edecek.

Tüm gün sürecek ve kamu özel sektör temsilcilerinin konuşmacı olarak yer aldığı paneller ve konuşmalar ise sırasıyla şöyle:

  • Girişimci-Melek Yatırımcı Burak Dayıoğlu, siber güvenlik alanında girişimcilik faaliyetleri hakkında bilgi verecek.
  • Sektör temsilcilerinin bulunduğu Siber Güvenliğin Gelecek Trendleri başlıklı panel, Dijital Dönüşüm Ofisi Dairesi Başkanı Salih Talay’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek.
  • Ardından Millî Savunma Bakanlığı Siber Güvenlik Daire Başkanı Barış Egemen Özkan, Hibrit Harp Konsepti içinde Siber Aktörlerin Yeri başlıklı konuşmasını yapacak.
  • Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Gökhan Evren’in moderatörlüğünde SDN ve Bulut Teknolojilerinin Geleceği konusu akademi ve sektör temsilcilerinden oluşan bir grupla masaya yatırılacak.
Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar