Ankaray, Makas Değişimi Nedeniyle 11-12 Aralık’ta Hizmete Kapatılacak

Ankaray, Makas Değişimi Nedeniyle 11-12 Aralık'ta Hizmete Kapatılacak
Ankaray, Makas Değişimi Nedeniyle 11-12 Aralık'ta Hizmete Kapatılacak
Abone Ol  


EGO Genel Müdürlüğü, 11-12 Aralık’ta ANKARAY’da makas değişimi ve hat yenileme çalışması yapacak. Bu nedenle ANKARAY önümüzdeki hafta sonu hizmet vermeyecek. 300 numaralı EGO otobüsleri AŞTİ-Dikimevi arasında hizmet verecek.

EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı tarafından hafta sonuna rastlayan 11-12 Aralık 2021 tarihlerinde, Dikimevi makas bölgesinde makas değişimi ve hat yenileme çalışması yapılacak.

ANKARAY İşletmesinin açıldığı tarihten bugüne kadar (25 yıl) değiştirilmeyen, Dikimevi bölgesinde bulunan makaslarda, yol bakım ekipleri tarafından yapılan görsel bakımlar esnasında çatlaklar tespit edildi. İlgili birimlerce yapılan inceleme sonucunda ray kırılmaları, trenin raydan çıkma durumu gibi işletme ve yolcu güvenliğini tehlikeye atacak durumlar olmaması için acil olarak ilgili bölgedeki makas göbeğinin değişmesine karar verildi.

ANKARAY İşletmesinde her gece seferler bittikten sonra (saat 01.00), ertesi sabah işletme açılana kadar (saat 06.00) yol bakım ekipleri tarafından raylarda rutin bakımlar ve kontroller yapılmakta. Ancak söz konusu kontroller sonrasında tespit edilen makas göbeğinin değişmesine yönelik çalışmanın uzun süreceği bilindiğinden, ANKARAY’ın yolcu işletmeciliğine kapatılarak gerekli değişim çalışmasının yapılması yönünde karar alındı. Bu nedenle, 11 Aralık 2021 Cumartesi ve 12 Aralık 2021 Pazar günlerinde yapılacak olan makas değişimi ve hat yenileme çalışması sırasında ANKARAY hattı işletmeye kapalı olacak.

Vatandaşların mağdur olmaması için 300 hat numaralı otobüsler ANKARAY güzergâhı üzerinde AŞTİ-DİKİMEVİ arasında hizmet verecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ANKARAY İşletmesinin 13 Aralık 2021 tarihinde normal seferlerine başlaması planlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar