Bursa’da Toplu Taşıma Araçlarında Unutulan Eşyalar Görenleri Şaşırtıyor

Bursa'da Toplu Taşıma Araçlarında Unutulan Eşyalar Görenleri Şaşırtıyor
Bursa'da Toplu Taşıma Araçlarında Unutulan Eşyalar Görenleri Şaşırtıyor
Abone Ol  


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ait toplu ulaşım araçlarında unutulanlar arasında cüzdan, çanta, cep telefonları, bluetooth kulaklıklar ve dizüstü bilgisayarın yanı sıra cansız manken, davul, takma diş, sefer tası, oyuncak bebek, kamp sandalyesi, koltuk değneği, baston ve medikal yürüteç de yer alıyor.

BURULAŞ kayıp eşya bürosu sorumlusu Havva Çetin Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaların, kendilerine getirilmeleri durumunda 1 yıl depoda beklettiklerini belirtti.

Çetin, “BURULAŞ’a bağlı tüm ulaşım araçlarında; metro, otobüs, BUDO, nostaljik tramvay, ipekböceğinde, kaybolan ve bulunan tüm eşyalar Osmangazi istasyonumuzda bulunan kayıp eşya büromuzda toplanmaktadır. En çok unutulan eşyalar arasında kimlikler, cüzdanlar, yağmurlu havalarda şemsiyeler, okullar açık olduğu zaman öğrenci kıyafetleri bulunuyor. 1 yıl bekleme süremiz var. Süresini dolduran eşyaları çeşitli kurum, kuruluş ve derneklere bağış yapmaktayız. Kimlik, pasaport, ehliyet gibi eşyaları 1 ay bekletip, İl Nüfus Müdürlüğü’ne göndermekteyiz. Gıdaları da bir gün bekletip imha ediyoruz. Bebek arabaları ve büyük boy bisikletler unutuluyor. Onlar bizi şaşırtıyor.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar