HÜRKUŞ Eğitim Uçağı Azerbaycan’da Hünerlerini Sergiledi

HÜRKUŞ Eğitim Uçağı Azerbaycan’da Hünerlerini Sergiledi
HÜRKUŞ Eğitim Uçağı Azerbaycan’da Hünerlerini Sergiledi
Abone Ol  


TUSAŞ tarafından geliştirilen ve üretilen HÜRKUŞ eğitim uçakları Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de hünerlerini sergiledi

Türk Savunma Sanayiinin önde gelen firmalarından Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ)’nin ürettiği HÜRKUŞ eğitim uçağı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gösteri uçuşu yaptı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Seçkin Gözlemci Günü’nde iki adet HÜRKUŞ eğitim uçağının 3 Aralık 2021 günü Bakü’de gösteri uçuşu yaptığı belirtildi.

Bahse konu uçuşu; Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov, Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Askeri Ateşe Tümgeneral Zekeriya Yalçın’ın yanı sıra birçok üst düzey askeri yetkili izledi.

Yetkililere HÜRKUŞ eğitim uçağının tanıtımının yapıldığı ve uçağın teknik özellikleri hakkında bilgi verildiği kaydedildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından iki ülkenin pilotları tarafından gösteri uçuşlarının icra edildiği belirtildi.

HÜRKUŞ eğitim uçağı

Tandem oturma düzenli, alçak kanatlı, tek motorlu, turboprop eğitim uçağı HÜRKUŞ, temel eğitim ve savaş uçağı dönüşümü arasındaki tüm eğitim kademelerinde kullanılmak ve zorlu operasyonlarda yakın hava desteği görevlerini yerine getirmek üzere, yeni nesil gelişmiş eğitim ve hafif taarruz uçağı olarak üstün performans sağlaması amacıyla tasarlanmıştır.

Geleceğin Eğitim Uçağı / Eğitim Uçağının Geleceği HÜRKUŞ gelişmiş eğitim uçağı, çağdaş ve küresel askeri eğitim uçağı gereksinimlerine göre özel olarak tasarlanmıştır. Yeni nesil dijital kokpit, benzersiz yüksek tandem oturma konfigürasyonu, sınıfında en iyi pilot görüşü, uçak içi oksijen üretme sistemi ve yüksek performanslı motora sahip olan HÜRKUŞ, en zorlu görevler için maliyet etkin bir çözüm sunmaktadır.

Kaynak: DefenceTurk

İlk yorum yapan olun

Yorumlar