Kayseri’de Yılan Hikayesine Dönen Göğdere Yolu Projesinde İmzalar Atıldı

Kayseri'de Yılan Hikayesine Dönen Göğdere Yolu Projesinde İmzalar Atıldı
Kayseri'de Yılan Hikayesine Dönen Göğdere Yolu Projesinde İmzalar Atıldı
Abone Ol  


AK Parti Kadın Kolları tarafından Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Kuruluştan Bugüne İlçe Kadın Kolları Vefa Programı”na katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye ilçe sakinlerinin 40 yıllık rüyası olan Göğdere Yolu projesinde ihalenin sonuçlanarak imzaların atıldığını ve ayrıca demiryolu hattının kestiği Yakut Mahallesi ile Fuzuli Kavşağı’nı birbirine bağlayacak noktada demir yolu araç üst geçidinin ihalesinin de yapıldığını açıkladı.

GÖĞDERE YOLU PROJESİNDE İMZALAR ATILDI

Konuşmasında, Felahiye ilçe sakinlerinin merakla beklediği Göğdere Yolu’nda imzaların atıldığı müjdesini veren Başkan Büyükkılıç, “Göğdere yolumuzun, meşhur imzasının atıldığını buradan sizlere paylaşmış olalım. Göğdere yolumuz Kamu İhale Kurumu itibariyle bir itiraz vardı, o itiraz reddedildi. İhaleyi alan firma davet edildi, yer teslim yapılmak üzere sözleşme imzalandı. Bu işte ne ile oluyor? Birlikle, beraberlikle, bereketle oluyor. O açıdan yerelde bizler, Ankara’da hükümetimiz ve değerli bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile el ele, gönül gönüle koşturuyoruz. İnşallah Kayseri’miz her geçen gün daha güzel çalışmalara imza atacak ve daha güzel hizmetlerle buluşacak” şeklinde konuştu.

YAKUT MAHALLESİ PROJESİNİN DE İHALESİ YAPILDI

Başkan Büyükkılıç, ayrıca demiryolu hattının kestiği Yakut Mahallesi ile Fuzuli Kavşağı’nı birbirine bağlayacak noktada demir yolu araç üst geçidinin ihalesinin de dün itibariyle yapıldığının müjdesini vererek, şunları söyledi:

“Yakut Mahallemizi, tren yolunun üzerinden geçen araç üst geçidi ile ilgili ihale de dün itibariyle yapıldı, ona da üç tane firma katıldı. Ulaştırma Bakanı’mıza teşekkür ediyoruz. İhale sonuçlanınca sözleşme imzalanacak o iş de bu süreçte böylece tamamlanmış olacak. Hep beraber Kayseri, hep beraber Türkiye diyoruz. Birbirimize sahip çıkıp, inşallah değerli Cumhurbaşkanımızın şahsında ülkemizde mazlum insanları da, insanlığı da hiçbir zaman sıkıntıya sokmadan yol alacağız. Sizlerin dualarınızı bekliyor, Cenab-ı Allah sizlere karşı bizleri mahcup etmesin diyorum.”

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise bundan sonraki süreçte seçimlere 1,5 yıl gibi bir zaman kaldığını ve çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini ifade ederek, Allah’tan 2023 Türkiye’sinde, 24 Haziran’daki seçimlerde, 31 Mart 2019 yılındaki bir başarıyı nasip etmesini temenni etti.

AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin de programa katılımlarından ve desteklerinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar