Mottomuz ‘Engelsiz Demiryolu Ulaşımı’

Mottomuz ‘Engelsiz Demiryolu Ulaşımı’
Mottomuz ‘Engelsiz Demiryolu Ulaşımı’
Abone Ol  


Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’inin, ülkemiz nüfusunun ise yaklaşık yüzde 13’ünün engelli ve hareket kısıtlı insanlardan oluştuğu dikkate alındığında, en temel ihtiyaçlarımızdan birisi olan ulaşım hakkının engelli vatandaşlarımız tarafından en rahat, en ekonomik, en konforlu bir şekilde kullanmasının önemi anlaşılmaktadır.

Yüksek hızlı trenler, ana hat ve bölgesel trenler ile Marmaray ve Başkentray’da her gün milyonlarca yolcuya hizmet veren TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü olarak ulaşım sisteminde en fazla engelli yolcuya hizmet veren kurumların başında geliyoruz.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın liderliğinde başlatılan “ Herkes İçin Engelsiz Ulaşım” çalışmaları kapsamında demiryolu taşımacılığında da engellerin kaldırılması yönünde çok güzel çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyoruz.

“ Engelsiz Demiryolu Ulaşımı” hedefi ile tüm trenlerimizde, engelli ve hareket kısıtlı vatandaşların en iyi şekilde seyahat edebilmesi için tüm trenlerimizi onların ihtiyaçlarına göre düzenlerken seyahatlerinin tüm süreçlerindeki ihtiyaçlarını göz önüne alarak hizmet kalitemizi artıyoruz.

“Turuncu Masa” uygulamasıyla seyahatin başlangıcından bitimine kadar engelli ve hareket kısıtlı vatandaşları yalnız bırakmıyor, gar ve istasyonlardaki ekiplerimizle onlara her zaman destek oluyoruz.

Yine engelli yolculara sağlanan üyelik sisteminin yanı sıra engelli gişeleri ve bu gişeler ile çağrı merkezinde bulunan işaret dili eğitimi almış görevlilerimizle kısa sürede biletlerini almalarını sağlıyoruz.

En yüksek engelli istihdamına ve yolcusuna sahip TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü olarak “Herkes için Engelsiz Ulaşım” hedefimizi sağlamak üzere çalışmalarımız devam etmektedir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, bir kez daha engelli vatandaşlarımızın ve demiryolcu arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, sevgilerimi sunuyorum.

Hasan Pezük
TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar